Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Test – Člověk, zvíře, stroj „Opisovat je nedůstojné…přiznám se, nemám sil abych Vám v tom zabránil.“ Jan Janko.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Test – Člověk, zvíře, stroj „Opisovat je nedůstojné…přiznám se, nemám sil abych Vám v tom zabránil.“ Jan Janko."— Transkript prezentace:

1 Test – Člověk, zvíře, stroj „Opisovat je nedůstojné…přiznám se, nemám sil abych Vám v tom zabránil.“ Jan Janko

2 80 minut Varianta A 1.Therianthrop/Anthrozoos. Co to je, kde se vyskytuje, zkuste jej interpretovat. 2.Kultury proměny/ Kultury identity. 3.Hlavní rozdíly v řeckém, římském a křesťanském chápání vztahu zvířete a člověka. 4.Středověk a výklad zvířecího chování. 5.Novověké vědecké teorie chování zvířat a člověka (3 hlavní školy). Kořeny, vzájemné vztahy. 6.Novověký obraz člověka a jeho vztah k přírodě a zvířatům. Z čeho může pramenit? 7.Jean Baptiste Lamarck. 8.Darwinismus a antropomorfismus. Umožňuje darwinismus antropomorfní interpretace chování? Proč ano? Proč ne?

3 80 minut Varianta B 1.Jaké aspekty většinou splňují zvířecí božstva? Jaké vlastnosti mívá zbožštěné zvíře či zvíře jako božský atribut? Pokuste se popsat nějaký příklad 2.Antropolétické a antropoforní zobrazení zvířete. Pokuste se uvést příklady v rámci evropské novověké vědy, umění, kultury obecně 3.Aristotelův pohled na duši zvířat. 4.Je výklad zvířecího chování ve středověkých encyklopediích a bestiářích antropomorfní? Proč ano, proč ne? 5.Charles Darwin a jeho pohled na chování zvířat 6.Co je to etologie a čím se liší od ostatních směrů ve výzkumu chování? 7.Rozdíl mezi naučeným a instinktivním chováním – pokuste se vyložit tento problém očima etologie a jak lze obě od sebe rozlišit 8.V čem se podle Vás liší společenskovědní a přírodovědný obraz člověka? Záchranná otázka: Efekt chytrého Hanse


Stáhnout ppt "Test – Člověk, zvíře, stroj „Opisovat je nedůstojné…přiznám se, nemám sil abych Vám v tom zabránil.“ Jan Janko."

Podobné prezentace


Reklamy Google