Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DATOVÉ SOUBORY PRO ANALYTICKÉ A PROGNOSTICKÉ PRÁCE NA ÚROVNI SPRÁVNÍCH OBVODŮ OBCÍ S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ Doc. RNDr. Alois Andrle, CSc. ÚRS PRAHA, a.s.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DATOVÉ SOUBORY PRO ANALYTICKÉ A PROGNOSTICKÉ PRÁCE NA ÚROVNI SPRÁVNÍCH OBVODŮ OBCÍ S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ Doc. RNDr. Alois Andrle, CSc. ÚRS PRAHA, a.s."— Transkript prezentace:

1 DATOVÉ SOUBORY PRO ANALYTICKÉ A PROGNOSTICKÉ PRÁCE NA ÚROVNI SPRÁVNÍCH OBVODŮ OBCÍ S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ Doc. RNDr. Alois Andrle, CSc. ÚRS PRAHA, a.s. ISSS 2004 Hradec Králové

2 ÚRS PRAHA, a.s. Atelier regionálního rozvoje a bydlení Pražská Praha 10-Hostivař tel.: , fax: Spojení:tram 26, 22, směr Nádraží Hostivař, zastávka Na Groši autobus 177 od metra A, směr Chodov, zastávka Na Groši

3 „Územně technické podklady na úseku obyvatelstva a osídlení za správní obvody obcí s rozšířenou působností“: Svazek A „Seznam obcí a jejich charakteristiky“ údaje za obce v krajích a správních obvodech podle SLDB základních ukazatelů. Svazek B „Přehledy“ údaje o obyvatelstvu, osídlení, bytovém fondu a bydlení v 11 přehledech za správní obvody, kraje a ČR. Svazek C „Grafická část a uspořádané soubory“ 19 barevných kartogramů České republiky s hranicemi všech 206 obvodů s jejich názvy.

4 2). Z podkladů ČSÚ zpracoval ÚRS PRAHA, a.s. 1 PŘÍRŮSTKY (ÚBYTKY) OBYVATEL, DOMÁCNOSTÍ, TRVALE OBYDLENÝCH BYTŮ, OBYTNÝCH MÍSTNOSTÍ A OBYTNÉ PLOCHY (v % výchozích stavů) Procento výchozích stavů Obyvatelé Obytné místnostiObytná plocha Byty Domácnosti 2,5 9,0 8,6 4,94,5 6,0 5,4 3,33,2 5,1 17,0 15,4 10,7 13,1 29,9 23,6 26,7 20,4 1,0 - 0,7 2 VÝVOJ VYBAVENOSTI OBYVATELSTVA A DOMÁCNOSTÍ TRVALE OBYDLENÝMI BYTY ,5 89,6 90,2 88,2 88, Rok Počet trvale obydlených bytů na obyvatel Počet trvale obydlených bytů na 100 domácností Počet trvale obydlených bytů na obyvatelPočet trvale obydlených bytů na 100 domácností Svazek D „Analýza“ – hodnocení vývoje obyvatelstva, domů, bytů, bydlení, nové bytové výstavby za celou ČR, kraje a správní obvody obcí s rozšířenou působností v textu, tabulkách a grafice (viz ukázka)

5 Svazek E „Přehledy“ – rozšířené a aktualizované vydání, 25 přehledů za kraje, správní obvody, velikostní skupiny obcí, ukazatele z 2. etapy výsledků SLDB, aktualizace vývoje obyvatelstva a bytové výstavby do roku 2002 Svazek F „Atlas“ – rozšířené a aktualizované vydání 43 kartogramů za správní obvody s komentářem (viz ukázka)

6 Zpracováno pro MMR v roce 2002 a Datová základna pro podporu analytických a prognostických prací zahrnuje zejména: - vybraná data ze sčítání lidu 1961, 1970, 1980, údaje demografické statistiky podle obcí údaje o bytové výstavbě podle obcí Všechna data jsou průběžně převáděna na aktuální vymezení (nyní k ) a propojena s grafickým vyjádřením v ArcGIS (hranice správních obvodů, případně obcí). Podrobnější informace viz stánek ÚRS PRAHA, a.s. (J. Müller, M. Maťová) Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "DATOVÉ SOUBORY PRO ANALYTICKÉ A PROGNOSTICKÉ PRÁCE NA ÚROVNI SPRÁVNÍCH OBVODŮ OBCÍ S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ Doc. RNDr. Alois Andrle, CSc. ÚRS PRAHA, a.s."

Podobné prezentace


Reklamy Google