Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Občanské sdružení Rodičovské centrum Čtvereček VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Sídlo: Olešnice na Moravě 156, 281 62 Olešnice na Moravě IČO: 285 52 512 DIČ: CZ 285.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Občanské sdružení Rodičovské centrum Čtvereček VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Sídlo: Olešnice na Moravě 156, 281 62 Olešnice na Moravě IČO: 285 52 512 DIČ: CZ 285."— Transkript prezentace:

1 Občanské sdružení Rodičovské centrum Čtvereček VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Sídlo: Olešnice na Moravě 156, Olešnice na Moravě IČO: DIČ: CZ

2 2 Kdo jsme? Občanské sdružení Rodičovské centrum Čtvereček je dobrovolné sdružení, otevřené všem příchozím. Oficiálně vzniklo registrací stanov dne Jeho cílem je: 1. Vytvořit veřejný prostor, kde se mohou vzájemně setkávat rodiče a jejich děti. V rámci své činnosti se o.s. RC Čtvereček orientuje především na organizování dětských programů, na otázku ochrany životního prostředí, zejména v souvislosti se zdravím dítěte. O.s. RC Čtvereček má funkci podpůrnou a vzdělávací. 2. Zaměřit se na řešení sociálních otázek jako je bezplatná pomoc matkám, bezplatné sociální poradenství. 3. Cílem o.s. RC Čtvereček je i organizace vzdělávacích a zábavných programů. Možné další aktivity: - pořádání akcí (kulturní, sportovní, vzdělávací) - pořádání seminářů - realizace dílčích projektů s pomocí grantů a sponzorských darů - zajištění (popř.i úprava) dostupných prostorů pro volnočasové aktivity - publikační činnost pro vnitřní a informativní potřebu 4. Pomáhat mladým matkám při překonávání sociální izolace a vyrovnávání se s novou, pro mnohé nelehkou, úlohou ženy a matky. 5. Fungovat jako prostředník při získávání a předávání odborných poznatků o výchově, zdraví a psychologii rodinného života mezi odborníky a mladými rodinami. 6. Pořádat akce pro veřejnost, navozovat vědomí soudržnosti mezi obyvateli města, čímž dochází k rozvoji komunity. Obecným cílem je podpora rozvoje občanské společnosti včetně osobnostního sociálního rozvoje v oblasti veřejného života, ochrany životního prostředí, spolupráce s ostatními neziskovými organizacemi, místní samosprávou a školou. 7. Přirozeně otevřít společenství, které pomáhá rodičům, zdravým i postiženým dětem, osamělým rodičům a dalším osobám v tísni vytvářet pocit sounáležitosti ke spřízněné skupině lidí.

3 3 Ohlédnutí za uplynulým rokem V roce 2010 se nám podařilo uskutečnit několik zcela nových akcí a, jak už to bývá, jiné akce či aktivity byly zrušeny nebo omezeny. Stále se snažíme přizpůsobovat požadavkům našich návštěvníků a rádi se jich ptáme, o co mají zájem a co by se jim u nás líbilo. Co se týká návštěvnosti, tak ta byla tento rok přibližně stejná, jako v předchozích letech, a to nás těší. V roce 2010 navštívilo naše centrum při pravidelném programu a odhadem na akcích celkem 2974 klientů. Z toho bylo 1649 dětí, 1124 matek a 201 otců. Pro zajímavost uvádíme graf návštěvnosti: Milou zprávou je také fakt, že v tomto roce nevystoupila z naší členské základny žádná maminka a členky nám jenom přibývaly. Věříme, že tomu tak bude i nadále.

4 4 Orgány sdružení, členové Rada:Dozorčí rada: Slavoj TeplotaIveta Kahounová Hana MandlováJana Nerudová Kateřina HejkalováMartina Tesařová Členská základna: K mělo naše sdružení 16 členek Vznik členstvíZánik členství 1FořtováVeronika HejdukováKateřina KahounováIveta KohoutkováVladimíra KočíLucie KřížováEster KubelkováPetra LomičováLucie KuželováMichaela MondscheinováHana NerudováJana PeckováJana StrnadováKarolína SyrováOlga TesařováMartina VoštinárováOlga

5 5 Pravidelné aktivity pro děti a dospělé V roce 2010 probíhaly první půlrok pravidelné schůzky v prostorech „Sanatorky“ v Olešnici vždy v úterý odpoledne od 15:30 a ve středu dopoledne od 9:30 i odpoledne od 15:30. Od září byl pak program omezen na úterní odpolední a středeční dopolední schůzky. V listopadu byl naopak přidán úterní dopolední blok s angličtinou pro maminky a službou péče o dítě v nepřítomnosti rodiče. Naše pravidelné aktivity: Volná herna Zpívánky Předškoláci Soutěže Poznávání Hrátky s batolátky Výtvarné dílny Čtení pro děti Angličtina pro nejmenší Bazárek Knihovna Péče o dítě v nepřítomnosti rodiče NOVINKY! KERAMIKA pro děti – 1x za měsíc – tématické tvoření pod vedením zkušené výtvarnice ANGLIČTINA PRO MAMINKY – Od listopadu 2010 nabízíme v našem centru kromě angličtiny pro děti také angličtinu pro dospělé. Dle rozsahu znalostí si každý může vybrat skupinu: začátečníci, středně pokročilí nebo pokročilí. Při všech hodinách angličtiny nabízíme současně i službu péče o dítě v nepřítomnosti rodiče. RELAXAČNÍ, REHABILITAČNÍ A REKONDIČNÍ MASÁŽE REFLEXNÍ MASÁŽE ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

6 6 Akce roku 2010 V roce 2010 jsme kromě tradičních akcí uskutečnili i několik zcela nových projektů – Míle pro matky, Olešecká olympiáda či Rozsvěcení vánočního stromu v Olešnici. I v tomto roce jsme opět připravovali přednášky a besedy s odborníky – například na téma Kojení. Proběhlo další čtení pro děti v rámci kampaně Celé česko čte dětem® S výrobky z našich výtvarných dílen jsme se zúčastnili Velikonočních a Vánočních trhů Základní školy. Pokračovaly tradiční burzy oblečení a sportovních potřeb. I v roce 2010 se uskutečnilo několik kurzů rukodělných aktivit. Velké oblibě se opět těšily Velikonoční a Vánoční dílny a kurzy pletení z pedigu. Dále drátkování, výroba korálkových a vlněných šperků. Jako každý rok jsme v centru zorganizovali Den otevřených dveří (V rámci kampaně sítě MC). Vyhlásili jsme fotografickou soutěž „Vánoce s dětmi a pro děti“ Setkání s tatínky První akcí roku byly opět kuželky s tatínky Masopustní průvod Tradiční Masopustní průvod byl v tomto roce oživen malým divadelní představením „Polednice“ (moderní přepis J. Suchého) v podání členek rodičovského centra. Jinak se ale odehrával v obvyklém duchu - průvod masek, muzika, koledování, koblížky a zakončení v Očernohorském pivováru s pohádkou v podání divadelního spolku Vojan z Libice nad Cidlinou Oslava 3.narozenin a Pyžamový bál jsme oslavili třetí rok oficiálního fungovaní našeho centra. Při této příležitosti byl pro děti připraven pyžamový bál Otvírání studánek Tato příjemná akce se již rovněž stala tradiční. V roce 2010 bylo otvírání spojeno s oslavou Dne země. Zahájily ho děti z folklorního souboru „Kosáček“, umístili jsme ptačí budku a opět vyčistili a odemkli studánku. Po návratu nás čekalo ještě představení Divadla Mazec.

7 7 Dlouhodobé akce Těžíme hliník z našich domácností V roce 2010 jsme opět sbírali hliník. Všem, kteří se podíleli na sběru, třídění, vážení, organizaci a průběhu celé akce děkujeme. Konečná částka, kterou jsme obdrželi za sběr hliníkové suroviny byla 6.554,- Kč. Tato částka byla věnováno na konto dokončení hřiště. Dětské hřiště v Kostelci nad Černými lesy O. s. RC Čtvereček získalo v průběhu tří let finanční částku na nákup 4 prvků, jeden prvek v hodnotě ,- jsme získali darem od firmy Baxter, který je náš dlouhodobý podporovatel. Poslední, šestý víceúčelový prvek jsme vybrali tak, aby splnil nároky na hru i pro větší děti.. Nyní zbývá dokončit povrch hřiště, nainstalovat lavičky, koše, informační tabule a pořídit ochranou síť a písek na pískoviště. Na pozemku by měli v krátkém čase proběhnout poslední zemní úpravy. Podařilo se nám získat zeminu vhodnou pro zatravnění, které bude realizováno brigádnicky. Chceme osadit alespoň 2 lavičky a 1 koš, 2 informační tabule,

8 8 Finanční zpráva 2010 Kladný hospodářský výsledek je zkreslen nedokončenou investicí na vybudování dětského hřiště v Olešnici na Moravě. Stav financí k : v pokladně 638,- Kč na účtu ,74 Kč ( z toho Kč pro dětské hřiště )

9 9 Co připravujeme pro rok 2011 Na tomto místě bychom rádi vyzvedli naše největší sponzory a podporovatele. Město Olešnice na Moravě za možnost bezplatného užívání prostor v Sanatorce a podporu našich akcí pro veřejnost. Černohorský pivovar, který je naším velkým partnerem pro většinu kulturních akcí. Děkujeme i všem ochotným spoluobčanům, kteří poskytli prostory svých zahrad a domů při pravěkém putování. Díky patří paní Haně Zemanové a jejímu kolektivu za dlouhodobou podporu a drobné opravy v prostorách. Základní škole, Praktické škole a Mateřské školce za spolupráci na Dýňové slavnosti. Praktické škole pak velké díky i za pomoc při třídění hliníku a za příjemné a nekonfliktní soužití v prostorách „Sanatorky“. Mateřské škole v Olešnici za spolupráci a poskytnutí prostor pro výtvarné dílny. Skautům za podporu a pomoc při našich akcích. Děkujeme všem, kteří přišli do našeho centra. Všem, kteří se přišli podívat na naše akce a poděkovali nám, pochválili nás - je to velice milé a je to naše jediná odměna. Velké díky patří také ochotným dobrovolníkům, kteří se podílejí na našich akcích. A v neposlední řadě aktivním maminkám a také tatínkům – jejich partnerům, kteří je v tomto ohledu podporují. Pevně věříme, že se nám podaří zajistit fungování centra i v letech příštích. Závěr a poděkování V příštím roce bychom chtěli i nadále udržet pravidelný program našeho centra včetně angličtiny pro maminky, která se těší velké oblibě, a samozřejmě tradiční akce pro veřejnost. Rádi bychom v tomto roce našli mezi členkami či návštěvnicemi aktivní maminky, které převezmou chod centra a budou pokračovat v námi započaté práci. Většina zakladatelek se totiž již chystá z rodičovské dovolené zpátky do zaměstnání a čekají je jiné povinnosti. Mezi chystané akce v roce 2011 patří: Setkání s tatínky, Masopust, Otvírání studánek, Přednáška na téma Dětský vzdor, Pálení čarodějnic, Olešnická olympiáda, Pohádkový les, Čteme dětem, Dýňová slavnost, Mikulášská atd.

10 Kontakty: Sídlo: Olešnice na Moravě 156, Olešnice na Moravě IČO: DIČ: CZ web: tel Otevírací doba v roce 2011: úterý hod středa hod Olešnice na Moravě, Sanatorium - bývalá jídelna Vydalo Rodičovské centrum Čtvereček


Stáhnout ppt "Občanské sdružení Rodičovské centrum Čtvereček VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Sídlo: Olešnice na Moravě 156, 281 62 Olešnice na Moravě IČO: 285 52 512 DIČ: CZ 285."

Podobné prezentace


Reklamy Google