Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Země a zeměpis. Zeměpis (geografie) vznikl ve starověkém Řecku. Již Řekové věděli, že země má tvar koule, nesprávně se ale domnívali, že je středem vesmíru,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Země a zeměpis. Zeměpis (geografie) vznikl ve starověkém Řecku. Již Řekové věděli, že země má tvar koule, nesprávně se ale domnívali, že je středem vesmíru,"— Transkript prezentace:

1 Země a zeměpis

2 Zeměpis (geografie) vznikl ve starověkém Řecku. Již Řekové věděli, že země má tvar koule, nesprávně se ale domnívali, že je středem vesmíru, kolem kterého obíhá Slunce a hvězdy.

3

4

5

6 Objevování a dobývání vesmíru 1.přistání na Měsíci první občan naší republiky v kosmu první člověk ve vesmíru první fotografie odvrácené strany Měsíce první žena ve vesmíru první vesmírný turista první živý tvor ve vesmíru první uměla družice Valentina Těreškovová Apollo 11 ( ) Sputnik 1 ( ) pes Lajka ( ) Jurij Gagarin ( ) sonda Luna 3 ( ) Vladimír Remek ( ) Denis Tito (2001)

7 Co je podle vás středem vesmíru?

8 Mikuláš Koperník Giordano Bruno Galileo Galilei

9 KONEC


Stáhnout ppt "Země a zeměpis. Zeměpis (geografie) vznikl ve starověkém Řecku. Již Řekové věděli, že země má tvar koule, nesprávně se ale domnívali, že je středem vesmíru,"

Podobné prezentace


Reklamy Google