Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Světelné jevy Zrcadla kulová Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Fyzika Třída: 7. Tematický okruh: Elektromagnetické a světelné jevy Téma:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Světelné jevy Zrcadla kulová Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Fyzika Třída: 7. Tematický okruh: Elektromagnetické a světelné jevy Téma:"— Transkript prezentace:

1 Světelné jevy Zrcadla kulová Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Fyzika Třída: 7. Tematický okruh: Elektromagnetické a světelné jevy Téma: Zrcadla Anotace: Prezentace připomíná rozdělení kulových zrcadel, blíže se věnuje kulovým zrcadlům dutým. Animacemi je vytvořen chod paprsků na dutém zrcadle v různých vzdálenostech zobrazovaného předmětu. Závěr prezentace popisuje jejich použití. Vhodné je doplnit praktickými ukázkami. Ing. Irena Mrazíková ZŠ, Liberec, Na Výběžku 118, p. o. vytvořeno: prosinec 2011 EU – peníze školám CZ.1.07/1.4.00/21.0089

2 Zrcadla kulová dutá F S obraz vytvořený na dutém zrcadle je: –skutečný –převrácený –zmenšený

3 Zrcadla kulová dutá FS obraz vytvořený na dutém zrcadle je: –skutečný –převrácený –zvětšený

4 Zrcadla kulová dutá F S obraz vytvořený na dutém zrcadle je: –zdánlivý –vzpřímený –zvětšený

5 Zrcadla kulová dutá využití: součást osvětlovacích zařízení FS reflektory dalekohledy

6 Zrcadla kulová dutá využití: součást osvětlovacích zařízení FS antény zrcátka u lékařů

7 Zdroje KOLÁŘOVÁ, Růžena a Jiří BOHUNĚK. Fyzika pro 7. ročník základní školy. 2. upr. vyd. Praha: Prometheus, 2003, 199 s. Učebnice pro základní školy (Prometheus). ISBN 80-719-6265-1.


Stáhnout ppt "Světelné jevy Zrcadla kulová Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Fyzika Třída: 7. Tematický okruh: Elektromagnetické a světelné jevy Téma:"

Podobné prezentace


Reklamy Google