Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vzdělávací materiál v rámci projektu EU peníze školám Školní rok: 2012/2013 Ročník: Předmět: Téma: Anotace: Autor : Vzdělávací materiál je určen pro bezplatné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vzdělávací materiál v rámci projektu EU peníze školám Školní rok: 2012/2013 Ročník: Předmět: Téma: Anotace: Autor : Vzdělávací materiál je určen pro bezplatné."— Transkript prezentace:

1 Vzdělávací materiál v rámci projektu EU peníze školám Školní rok: 2012/2013 Ročník: Předmět: Téma: Anotace: Autor : Vzdělávací materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá Autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je příjemce dotace - Základní škola Soběslav, Tř. Dr. E. Beneše 50 a zpracovatel. Mgr.Lenka Kubešová 6. Matematika Početní operace s přirozenými čísly - číselné výrazy se závorkou a bez závorky Číselné výrazy se sčítáním, odčítáním, násobením a dělením Výklad. Určeno pro žáky 6. ročníku Posilování logického myšlení Prezentace určená na IT Označení: VY_32_INOVACE_MA.6B.06

2 A/ Bez závorek B/ Se závorkami

3 Přednost má násobení – dělení Nakonec sčítáme – odčítáme ve směru zleva doprava Př.: 27 : 3 + 12 – 4 = =_______________________________ výsledek je:______

4 PAMATUJ!!! Nejprve počítáme závorku a vše ostatní opíšeme ve stejném pořadí Násobíme- dělíme Sčítáme – odčítáme

5 18 + (39 – 4):(5 + 2) = - závorky = 18 +_____________= - vydělíme =_________ = _____ !!!!Dílčí výsledky nikdy nepíšeme nad čísla nebo závorky!!!

6


Stáhnout ppt "Vzdělávací materiál v rámci projektu EU peníze školám Školní rok: 2012/2013 Ročník: Předmět: Téma: Anotace: Autor : Vzdělávací materiál je určen pro bezplatné."

Podobné prezentace


Reklamy Google