Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Present Continuous positive Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Svatava Mazurová. Materiál zpracován v rámci projektu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Present Continuous positive Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Svatava Mazurová. Materiál zpracován v rámci projektu."— Transkript prezentace:

1 Present Continuous positive Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Svatava Mazurová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

2 Present Continuous Positive Přítomný čas průběhový kladná věta

3 Positive - kladná věta: podmět + to be + sloveso s koncovkou -ing  I am sitt ing.  You are sitt ing.  He is sitt ing.  She is sitt ing.  It is sitt ing.  We are sitt ing.  You are sitt ing.  They are sitt ing.

4 Short forms:  I am = I’m  you are = you’re  he is = he’s  she is = she’s  it is = it’s  we are = we’re  you are = you’re  they are = they’re

5 Translate these sentences:  Jeho maminka pracuje na zahradě.  Moje sestra poslouchá rádio.  Snídáme.  Kamarádi se dívají na televizi.  Malý chlapec hraje fotbal.  Good luck

6 Key:  His mum is working in the garden.  My sister is listening to the radio.  We are having breakfast.  Friends are watching television.  A small boy is playing football.

7 Zdroje :


Stáhnout ppt "Present Continuous positive Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Svatava Mazurová. Materiál zpracován v rámci projektu."

Podobné prezentace


Reklamy Google