Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Petr Štos Partner Technology Specialist Windows SharePoint Services (WSS) Nastartujte firemní intranet.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Petr Štos Partner Technology Specialist Windows SharePoint Services (WSS) Nastartujte firemní intranet."— Transkript prezentace:

1 Petr Štos Partner Technology Specialist Windows SharePoint Services (WSS) Nastartujte firemní intranet

2 Co to je a kde to vezmu? Technologie WSS Webové aplikace na Windows Serveru Využívá databázi SQL (instaluje SQL Express 2005) Je součástí Windows Server 2003/2008 Small Business Server 2003/2008 Lokalizace Je k dispozici v české lokalizaci Je možné použít jazykový balíček (pro další jazyky nebo pro češtinu na anglické verzi) Je zahrnuta v licenci serveru – není potřeba další licence nebo CAL!

3 Jak mohu WSS využít? Přidaná hodnota řešení Windows Server a Small Business Server. Základní oblasti pro řešení: Intranet Prostředí pro týmovou spolupráci Správa dokumentů Vyhledávání podnikových informací Aplikace k okamžitému použití

4 Intranet Efektivní využití a práce s informacemi Vše na jednom místě oznámení, události, dokumenty, úkoly,… Jednoduché a známé rozhraní Sdílení informací Upozornění na změny nebo úkoly Jednoduchá tvorba stránek a obsahu – přímo uživatelem Prostředí pro další agendy a aplikace Helpdesk, dovolené, rezervace zdrojů, výkazy práce, … … obsah už nemusí čekat na administrátora.

5 Spolupráce Týmové stránky Informace sdílené v rámci týmu Informace pro ostatní oddělení a týmy Centrum schůzek Všechny informace a dokumenty ke schůzce na jednom místě Přímé provázání s aplikací Outlook Pracovní prostor projektu nebo dokumentu Týmová tvorba dokumentů Propojení s kancelářskými aplikacemi Office … další emaily už jen bez příloh.

6 Správa dokumentů Ukládání v dokumentových knihovnách Tvorba Typy obsahu Úpravy, oběh a řízení Kategorizace - Metadata Verzování, rezervace Pohledy a uživatelské rozhraní Pracovní postupy (workflow) Statistiky pracovních postupů Snadné vyhledávání … poskytnou Vám toto sdílené složky?

7 Vyhledávání Vyhledávání v podnikových informacích Veškeré informace a dokumenty Vyhledání a výsledky na jednom místě Intranetové stránky Upozornění na změny, RSS Search Server Express 2008 Samostaný produkt postavený na WSS Rozšíření vyhledávání na celou strukturu intranetových stránek, sdílené složky, externí zdroje, podnikové databáze a systémy … více času na vlastní práci.

8 Hotové aplikace Šablony 40 aplikací pro anglické prostředí http://technet.microsoft.com/cs- cz/windowsserver/sharepoint/bb407286(en-us).aspx http://technet.microsoft.com/cs- cz/windowsserver/sharepoint/bb407286(en-us).aspx Šablony 8 aplikací pro české prostředí Budou dostupné v nejbližší době Odkaz na stránce http://office.microsoft.com/cs- cz/sharepointtechnology http://office.microsoft.com/cs- cz/sharepointtechnology Další aplikace dodávané certifikovanými partnery http://www.katalogpartneru.cz … funkční aplikace v několika minutách.

9 Lokalizované šablony aplikací Rozvrh nepřítomností a dovolených Aplikace pro sdílení informací o nepřítomnostech členů týmu a kontaktů v případě problémů. Schvalování a úhrady výdajů Aplikace pro vkládání a správu výdajů vašeho týmu. Sledování a správa hmotného majetku Aplikace pro správu hmotného majetku všeho týmu a pro správu žádostí o nový majetek. Rezervace místností a vybavení Šablona pro správu sdílených místností a vybavení. Aktivity zaměstnanců Aplikační šablona Aktivity zaměstnanců pomáhá organizovat vytváření a účast na různých aktivitách pro zaměstnance. Výhody zaměstnanců Aplikační šablona Výhody zaměstnanců poskytuje nástroje pro informování zaměstnanců o dostupných výhodách. Školení zaměstnanců Aplikační šablona Školení zaměstnanců pomáhá školitelům a zaměstnancům v organizování školení a kurzů. Správa kontrolních lístků Aplikační šablona Správa kontrolních lístků umožňuje týmu sledovat hodiny strávené na různých projektech. Členové týmu se mohou přihlašovat a odhlašovat z jednotlivých úkolů projektu. Manažeři pak vidí celkový počet hodin strávený na projektu.

10 Site Admin Templates (Eng.) Board of Directors Business Performance Reporting Case Management for Government Agencies Classroom Management Clinical Trial Initiation and Management Competitive Analysis Site Discussion Database Disputed Invoice Management Employee Activities Site Employee Self-Service Benefits Employee Training Scheduling and Materials Equity Research Integrated Marketing Campaign Tracking Manufacturing Process Management New Store Opening Product and Marketing Requirements Planning Product and Marketing Requirements Planning Request for Proposal Sports League Team Work Site Timecard Management Server Admin Templates (Eng.) Absence Request and Vacation Schedule Management Absence Request and Vacation Schedule Management Budgeting and Tracking Multiple Projects Bug Database Call Center Change Request Management Compliance Change Request ManagementCompliance Process Support Site Contacts Management Document Library and Review Event Planning Expense Reimbursement and Approval Event PlanningExpense Reimbursement and Approval Help Desk Inventory Tracking IT Team Workspace Job Requisition and Interview Management Knowledge Base Lending Library Physical Asset Tracking and Management Project Tracking Workspace Room and Equipment Reservations Sales Lead Pipeline

11 Jak začít ? Stažení http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=e f93e453-75f1-45df-8c6f-4565e8549c2a http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=e f93e453-75f1-45df-8c6f-4565e8549c2a Pro SBS není nutno stahovat Instalace WSS (volba stávající SQL nebo instalace Express) Instalace aktualizací (Infrastructure Update) popř jazykových balíčků Konfigurace Aplikace, struktura, oprávnění Nasazení šablon aplikací – postup (Eng.) http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc288412(en-us).aspx Další zdroje http://office.microsoft.com/cs-cz/sharepointtechnology

12 Ke stažení - odkazy WSS 32-bit Windows SharePoint Services 3.0 Windows SharePoint Services 3.0 Service Pack 1 (SP1) Windows SharePoint Services 3.0 with SP1 Infrastructure Update for Windows SharePoint Services 3.0 Windows SharePoint Services 3.0 Language Pack Windows SharePoint Services 3.0 Language Pack SP1 WSS 64-bit Windows SharePoint Services 3.0 (64-bit) Windows SharePoint Services 3.0 (64-bit) with SP1 Infrastructure Update for Windows SharePoint Services 3.0 (64-bit) Windows SharePoint Services 3.0 Language Pack (64-bit) Windows SharePoint Services 3.0 Language Pack (64-bit) SP1 Microsoft Search Server 2008 Express

13 Demo

14


Stáhnout ppt "Petr Štos Partner Technology Specialist Windows SharePoint Services (WSS) Nastartujte firemní intranet."

Podobné prezentace


Reklamy Google