Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Elektrické stroje, přístroje a pohony Katedra elektrických pohonů a výkonové elektroniky Modelování a simulace podsynchronní kaskády Vedoucí diplomové.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Elektrické stroje, přístroje a pohony Katedra elektrických pohonů a výkonové elektroniky Modelování a simulace podsynchronní kaskády Vedoucí diplomové."— Transkript prezentace:

1 Elektrické stroje, přístroje a pohony Katedra elektrických pohonů a výkonové elektroniky Modelování a simulace podsynchronní kaskády Vedoucí diplomové práce: doc. Ing. Ivo Neborák, CSc. Řešitel: Bohumil Maliňák

2 Zadání diplomové práce Popište princip činnosti podsynchronní kaskády. Sestavení matematického modelu podsynchronní kaskády. Sestavení simulačního modelu podsynchronní kaskády. Ověření vlastností pohonu s podsynchronní kaskádu pomocí simulace.

3 Diplomová práce je splněna v bodech 1.Je částečně sestaven simulační model pro ověření vlastností pohonu s podsynchronní kaskádou, ale tento model není ještě kompletní. 2.Jsou experimentálně nastaveny parametry regulátoru rychlosti a proudu. 3.Je částečně vyřešena změna regulačního rozsahu, ale konečné řešení bude možné až po volbě transformátoru.

4 Principiální schéma podsynchronní kaskády

5 Simulační model podsynchronní kaskády Blok vektorového natočení Model asynchronního motoru Regulátor rychlosti Regulátor rotorového proudu Změna regulačního rozsahu Blok zadávání rotorového napětí

6 Simulační výsledky V MATLABu jsem nasimuloval podsynchronní kaskádu podle uvedeného simulačního modelu. Provedl jsem experimentální nastavení parametrů regulačního obvodu podsynchronní kaskády. V následující části jsou pak uvedeny jednotlivé průběhy, ze kterých jsem si ověřil vlastnosti pohonu s podsynchronní kaskádou.

7 Rychlost pohonu s podsynchronní kaskádou pro regulační rozsah 1:2 t [s]  m [rad/s] pro žádanou rychlost  mž = 100 rad/s pro žádanou rychlost  mž = 130 rad/s pro žádanou rychlost  mž = 157 rad/s pro žádanou rychlost  mž = 80 rad/s

8 Řídící úhel  ř pro regulační rozsah 1:2  ř [rad] t [s] pro žádanou rychlost  mž = 130 rad/s pro žádanou rychlost  mž = 157 rad/s pro žádanou rychlost  mž = 100 rad/s pro žádanou rychlost  mž = 80 rad/s

9 V nejbližší době bude provedeno 1.Volba transformátoru. 2.Ověření vlastností pohonu podsynchronní kaskády podle simulačního modelu. 3.Sestavení kompletního matematického modelu na základě simulačního modelu.

10

11

12 Model asynchronního motoru


Stáhnout ppt "Elektrické stroje, přístroje a pohony Katedra elektrických pohonů a výkonové elektroniky Modelování a simulace podsynchronní kaskády Vedoucí diplomové."

Podobné prezentace


Reklamy Google