Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁZEV: Gotický sloh - křížovka ANOTACE A MOŽNOSTI VYUŽITÍ: Aktivita, ve které si žáci hravou formou procvičí pojmy z učiva o gotickém umění. Vyluštěním.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁZEV: Gotický sloh - křížovka ANOTACE A MOŽNOSTI VYUŽITÍ: Aktivita, ve které si žáci hravou formou procvičí pojmy z učiva o gotickém umění. Vyluštěním."— Transkript prezentace:

1 NÁZEV: Gotický sloh - křížovka ANOTACE A MOŽNOSTI VYUŽITÍ: Aktivita, ve které si žáci hravou formou procvičí pojmy z učiva o gotickém umění. Vyluštěním tajenky získají žáci indicii (pojem), která je vede k novým informacím, obohacujícím dané učivo (prezentace). DRUH UČEBNÍHO MATERIÁLU: pracovní list VZDĚLÁVACÍ OBLAST: Výtvarná výchova ROČNÍK: 7. AUTOR: Mgr. Tošovská Jana VYTVOŘEN: září 2011

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jana Tošovská. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).

3 1.období vrcholné gotiky u nás 2.autor výzdoby kaple sv. Kříže 3.druh gotické klenby 4.název deskového oltáře J. V. Eycka 5.1. gotický chrám ve Francii 6.Sochy p. Marie s malým Ježíškem Tajenka: _______________ Rozeta LUCEM B URSKÁ THEODORIK HVĚZDOVÁ GENTSKÝ SAINTDENIS MADONY

4 Tajenka: ROZETA  Rozeta (z francouzského „la rosette“ - růžička)  označení pro kruhové okno velkých rozměrů  je umístěno nad vstupním portálem stavby obr. 1 obr.2

5 Použité zdroje ( obrazová dokumentace): 1. CLOSTRIDIUM. [cit. 2011-10-27]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW:. 2. TANGO7174. [cit. 2011-10-27]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:.


Stáhnout ppt "NÁZEV: Gotický sloh - křížovka ANOTACE A MOŽNOSTI VYUŽITÍ: Aktivita, ve které si žáci hravou formou procvičí pojmy z učiva o gotickém umění. Vyluštěním."

Podobné prezentace


Reklamy Google