Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Charakteristika doby Naše země byly součástí Rakousko – Uherska. Naše kultura se rozvíjela v těsných kontaktech s evropským děním. Hudba Bedřicha Smetany.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Charakteristika doby Naše země byly součástí Rakousko – Uherska. Naše kultura se rozvíjela v těsných kontaktech s evropským děním. Hudba Bedřicha Smetany."— Transkript prezentace:

1

2 Charakteristika doby Naše země byly součástí Rakousko – Uherska. Naše kultura se rozvíjela v těsných kontaktech s evropským děním. Hudba Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka byla velmi uznávaná zemřel Antonín Dvořák.

3 Změny v českém hudebním světě 1946 – 1. ročník festivalu Pražské jaro. Od roku 1946 lze studovat hudební disciplíny: AMU – Akademie múzických umění v Praze JAMU – Janáčkova akademie múzických umění Na konci 60. let odešlo hodně umělců do emigrace a vývoj se u nás zastavil. K oživení hudebního dění došlo po roce 1989, kdy se emigranti začali vracet.

4 Poslech Petr Eben: Jeremias Premiéra – 1977 v Katedrále sv. Víta v Praze.

5 Leoš Janáček Opera: Její pastorkyňa Orchestrální dílo: Symfonieta Cyklus klavírních skladeb: Po zarostlém chodníčku

6 Bohuslav Martinů Zpívaný balet: Špalíček Komorní kantáta: Otvírání studánek

7 Josef Suk Scénická hudba: Radúz a Mahulena Symfonie: Asrael

8 Vítězslav Novák Orchestrální skladby: Slovácká suita Jihočeská suita Symfonická báseň: Toman a lesní panna Opera: Zvíkovský rarášek

9 Alois Hába Používal ve svých skladbách i čtvrttóny a šestitóny. Bylo nutné vytvořit speciální hudební nástroje. Opera: Matka Symfonická fantazie: Cesta života

10 Poslech Alois Hába: Novákovo kvarteto

11 gKoNGOCM:&tbnh=95&tbnw=72&prev=/search%3Fq%3Dv%25C3%25ADt%25C4%259Bzslav%2Bnov%25C3%25A1k%26tbm%3 Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=v%C3%ADt%C4%9Bzslav+nov%C3%A1k&docid=yjdlm21UAkLBuM&hl=cs&sa=X&ei=6bUKT- OXCtGc-wa52JWtAQ&sqi=2&ved=0CEgQ9QEwBQ&dur=2169


Stáhnout ppt "Charakteristika doby Naše země byly součástí Rakousko – Uherska. Naše kultura se rozvíjela v těsných kontaktech s evropským děním. Hudba Bedřicha Smetany."

Podobné prezentace


Reklamy Google