Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Zdravá strava Kód VM:VY_52_INOVACE_12 Vzdělávací předmět:Výchova ke zdraví Tematická oblast:Zdraví a jeho.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Zdravá strava Kód VM:VY_52_INOVACE_12 Vzdělávací předmět:Výchova ke zdraví Tematická oblast:Zdraví a jeho."— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/ Název VM:Zdravá strava Kód VM:VY_52_INOVACE_12 Vzdělávací předmět:Výchova ke zdraví Tematická oblast:Zdraví a jeho ochrana Autorka:Mgr. Alena Kabelová Anotace:Pomocí prezentace se žáci seznámí s problematikou zdravé stravy Klíčová slova:Zdravá strava, výživné látky, potraviny Metodické pokyny:Metodické pokyny jsou součástí materiálu Druh učebního materiálu:Prezentace Druh interaktivity:Kombinovaná Cílová skupina:Žák praktické školy dvouleté, I. ročník Datum vzniku VM:1. června 2013 VM je součástí: -- Soubory:Přístupné na Adresa školy:MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie, Frýdecká 34, Český Těšín

2

3 Lidé jsou závislí na příjmu výživných látek z potravy k získání energie, růstu a obnově buněk. Strava musí obsahovat:- bílkoviny, - cukry (sacharidy), - tuky, - vitamíny, - minerály, - vlákniny, - a vodu.

4 Zdravá strava je taková, která udržuje člověka v dobrém zdravotním stavu a kondici. Musí být pestrá a vyvážená. Rozložte si ji do celého dne. Jezte častěji a v malých dávkách. Rozhodně se nepřejídejte.

5 Obr.1

6 Namalujte si dva Otesánky. Jeden bude tlustý, protože jí nezdravě a mračí se na svět, protože jej bolí břicho. Druhý bude naopak štíhlý a veselý, protože jí zdravě. Potom si nachystejte letáčky z obchodů s potravinami, nůžky a lepidlo a Otesánky nakrmte…

7 MGR. SLIMÁKOVÁ, Margit Ph.D. Zdravý talíř. Margit.cz [online]. © [cit ]. Dostupné z: Lidská výživa. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Lidsk%C3%A1_v%C3%BD%C5%BEiva https://cs.wikipedia.org/wiki/Lidsk%C3%A1_v%C3%BD%C5%BEiva Zdroj obrázků Obr. č. 1: MGR. SLIMÁKOVÁ, Margit Ph.D. Zdravý talíř. Margit.cz [online]. © [cit ]. Dostupné z: Vlastní zdroje


Stáhnout ppt "Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Zdravá strava Kód VM:VY_52_INOVACE_12 Vzdělávací předmět:Výchova ke zdraví Tematická oblast:Zdraví a jeho."

Podobné prezentace


Reklamy Google