Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

5. KONTINGENT ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY PROVINČNÍ REKONSTRUKČNÍ TÝM LOGAR 2010 ROZVAHA POKORA SKROMNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "5. KONTINGENT ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY PROVINČNÍ REKONSTRUKČNÍ TÝM LOGAR 2010 ROZVAHA POKORA SKROMNOST."— Transkript prezentace:

1 5. KONTINGENT ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY PROVINČNÍ REKONSTRUKČNÍ TÝM LOGAR 2010 ROZVAHA POKORA SKROMNOST

2 VELENÍ KONTINGETU VELITEL plk.gšt.Ing. Rudolf HONZÁK, MSS Zástupce velitele 7. mb NÁČELNÍK ŠTÁBU pplk.Ing. Jiří SIMMER Velitel 72. mpr VRCHNÍ PRAPORČÍK prap. Vladimír VRBA Vrchní praporčík 72.mpr VEDOUCÍ CIVILNÍ ČÁSTI Matyáš ZRNO

3 PRT AFGHÁNSKÁ ISLÁMSKÁ REPUBLIKA Státní zřízení: nezávislá islámská republika. Rozloha: 647 500 km2. Počet obyvatel: 31 057 000 Hlavní město: Kábul - až 4 miliony obyvatel Úřední jazyk: v zemi se hovoří asi 40 jazyky. Správní členění: 34 provincií 4 702 km

4 PROVINCIE LOGAR SHANK Rozloha : 4712,82 km2 (Olomoucký kraj) Počet obyvatel : 342 000 Hlavní město : Pul-e ´Alam Nadmořská výška – průměrně 2200 m.n.m) Časová zóna : + 2:30 (Letní čas) Hlavní jazyk : paštů Správní členění : 7 okresů (distriktů)

5 STRUKTURA PRT Kontingent se skládá z vojenské části a z civilní části. Mezi vojenskou část patří štáb kontingentu, jednotky pro ochranu civilních expertů a jednotka logistického zabezpečení.

6 DEMOGRAFICKÉ ÚDAJE Průměrný věk je 30 let

7 DEMOGRAFICKÉ ÚDAJE V kontingentu je 12 vojákyň a 3 ženy civilní části.

8 ZÁKLADNA SHANK Příslušníci kontingentu mají na základně SHANKk dispozici polní nemocnici, příjem a odesílání pošty, internet, telefony, posilovny, knihovny, videopůjčovny, prádelny a obchůdky s Afghánskými suvenýry.

9 PLNĚNÍ ÚKOLŮ – NAŠE POSLÁNÍ Podpora rekonstrukční činnosti expertů civilní části PRT, především v oblastech rozvoje a rekonstrukce. Vytvářením pozitivního obrazu sil ISAF u klíčových osob a místního obyvatelstva upevňovat pozici PRT v provincii LOGAR.

10 PLNĚNÍ ÚKOLŮ – NAŠE POSLÁNÍ Podporovat představitele vlády na provinční a distriktní úrovni za účelem posílení jejich autority u místního obyvatelstva. Přispívat k rozvojové a rekonstrukční činnosti také za využití vlastních prostředků (CIMIC, PSYOPS) v úzké spolupráci s civilní částí PRT.

11 PLNĚNÍ ÚKOLŮ – NAŠE POSLÁNÍ Monitorováním a vyhodnocováním úrovně bezpečnostních rizik v provincii a vzájemným sdílením informací s jinými jednotkami přispívat k vytváření bezpečného a stabilního prostředí.

12 PLNĚNÍ ÚKOLŮ – NAŠE POSLÁNÍ V těsné spolupráci s koaličními partnery a s využitím všech dostupných technických prostředků, vlastních i US ARMY a vzájemnou podporou jednotek zabezpečit kvalitní a bezpečné plnění operačního úkolu.

13 PLNĚNÍ ÚKOLŮ – PROČ TAM JSME Podporou výcviku Afghánské národní policie a armády přispět k posilování a postupnému převzetí odpovědnosti místních představitelů za bezpečnost v oblasti.

14 CIVILNÍ ČÁST – SRDCE PRT OD ROKU 2008: -45 dokončených projektů -27 projektů realizujeme -16 projektů v přípravě -dokončeno dalších 19 projektů rychlého dopadu (QIP) -působíme ve všech distriktech

15 NÁŠ DŮRAZ JE POLOŽEN NA… BEZPEČNOST VLÁDNÍ SYSTÉM ZDRAVOTNICTVÍ ŠKOLSTVÍ INFRASTRUKTURU ZEMĚDĚLSTVÍ VODNÍ SYSTÉM ŽENSKÁ PRÁVA MÉDIA

16 ÚLOHA CIMIC – PODPORA SPOLEČNÉHO ÚSILÍ – Prioritní oblasti: - Školství - Zdravotnictví - Bezpečnost - Podpora komunit Plánované projekty: - Vybavení sportovních týmů - Vybavení dětských koutků v nemocnicích - Vybavení škol pomůckami pro výuku - Organizace dětských a sportovních dnů - Podpora hnutí STONOŽKA

17 STONOŽKA

18 NÁVŠTĚVY U KONTINGENTU

19 ADRESA PRO DOPISY / BALÍKY CZE Kontingent ISAF rtm. Jan NOVÁK NSE PRT LOGAR Kábul KAIA AFGHANISTÁN Feldepost DARMSTADT 64298 GERMANY Poplatky jsou platné dle tarifů v ČR a platí je odesílatel.

20 PLÁNOVANÉ ROTACE PŘÍLET DO ČR: 16. Července 5. Srpna 11. Srpna 15. Srpna 19. Srpna

21 http://www.army.cz http://www.7mechanizovanabrigada.army.cz http://www.72mpr.army.cz/isaf http://www.stonozka.org http://www.mzv.cz/prtlogar 5PRTvzkazy@seznam.cz

22 OTÁZKY?


Stáhnout ppt "5. KONTINGENT ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY PROVINČNÍ REKONSTRUKČNÍ TÝM LOGAR 2010 ROZVAHA POKORA SKROMNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google