Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jakub Lindner C3A 7.10.2013. Móhandás Karamčand Gándhí Velký duch, Otec národa. Byl jeden z největších politických a duchovních vůdců Indie a indického.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jakub Lindner C3A 7.10.2013. Móhandás Karamčand Gándhí Velký duch, Otec národa. Byl jeden z největších politických a duchovních vůdců Indie a indického."— Transkript prezentace:

1 Jakub Lindner C3A

2 Móhandás Karamčand Gándhí Velký duch, Otec národa. Byl jeden z největších politických a duchovních vůdců Indie a indického hnutí za nezávislost. Prosazoval filosofii aktivního, ale nenásilného odporu satjágraha.

3 Pocházel z obchodní kasty žena- 4 synové Pochybnosti o zákazu jedení masa. Zemřel

4 Smluvní dělnictvo z Indie. Indové neměli volební právo, daň na hlavu. X Nošení turbanů v soudní síni. Bojoval X rasismu.

5 1908 – proti potupné registraci Indů Protestovat proti něčemu nenásilnou formou.

6 „Pravá láska je ta, v níž máme větší radost z druhého než ze sebe.“ „Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.“ „Bez činu zůstává i nejkrásnější myšlenka bezcennou.“

7 1. Za co dostal Nobelovu cenu za mír? Co znamenal pro afričany? 2. Co je to Satjágraha? 3. Co je apartheid?

8 %A1ndh%C3%AD %A1ndh%C3%AD


Stáhnout ppt "Jakub Lindner C3A 7.10.2013. Móhandás Karamčand Gándhí Velký duch, Otec národa. Byl jeden z největších politických a duchovních vůdců Indie a indického."

Podobné prezentace


Reklamy Google