Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Označení vzdělávacího materiálu (kód): VY_12_INOVACE_ČJL1.42 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Označení vzdělávacího materiálu (kód): VY_12_INOVACE_ČJL1.42 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační."— Transkript prezentace:

1 Označení vzdělávacího materiálu (kód): VY_12_INOVACE_ČJL1.42 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název projektu: „Vzdělání pro život“ Registrační číslo projektu: CZ.1.07/3115/21/7.1.4/2011 Číslo a název šablony klíčové aktivity: I/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k čtenářské a informační gramotnosti Vzdělávací oblast - vzdělávací obor (předmět):Jazyk a jazyková komunikace- Český jazyk a literatura Tematický okruh - téma: Jazyková výchova-čtení a výslovnost souhláskových skupin Dvojslabičná slova s otevřenými slabikami. Volba vhodného slova do věty – čtení s porozuměním. Autor vzdělávacího materiálu/DUM:Mgr. Dana Štrojsová Datum vytvoření vzdělávacího materiálu: Ověření vzdělávacího materiálu Třída: 1. Datum: Metodický list/anotace: Powerpointová prezentace slouží k pochopení tvoření a čtení dvojslabičných slov se souhláskovou skupinou na začátku slova. Žáci rozkládají slova na hlásky a spojují otevřenou slabiku s počáteční souhláskou, připojují další otevřenou slabiku. Vybírají vhodné slovo do věty. VY_12_INOVACE_ČJL1.42

2 Dvojslabičná slova souhláskové skupiny Volba vhodného slova do věty

3 sta vírányvy Ruda dům. staví

4 vla kysyjehý Saša si myje. vlasy

5 ple sásyteje Eva šálu. plete

6 trá my pí víva Pes maso. tráví

7 krá sajívaká Tom veku. krájí

8 drá petypysá Lev vytasí. drápy

9 sle vapívíty Ivana vázu. slepí

10 kle pejesáky Dáša dolů. klesá

11 sto pykyjíly Kupuje nové. stoly

12 pra kysevála Danu bolí ruka. pravá

13 vle zekypívo Táta do vany. vleze

14 ško ladadylí jede do kina. Škola

15 slá vamyma Koza leze do. slámy

16 zmi zíje Je jedovatá? zmije

17 stá tydolále Doma vaříme. stále

18 mra kyzyzí Jana maluje. mraky

19 kro jepíkyvy Tereza semena. kropí

20 kla mepesypy Co tady ? klape

21

22 Obrázky – zdroje Snímek 3 - Snímek 4 - Snímek 5 - Snímek 6 - Snímek 7 - Snímek 8 - Snímek 9 - Snímek Snímek Snímek Snímek Snímek Snímek Snímek Snímek Snímek Snímek Snímek Snímek 21 -


Stáhnout ppt "Označení vzdělávacího materiálu (kód): VY_12_INOVACE_ČJL1.42 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační."

Podobné prezentace


Reklamy Google