Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Algoritmizace Vývojové diagramy. Algoritmizace …činnost, která se skládá z analýzy problému a sestavení algoritmu. Algoritmus Algoritmus: jednoznačný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Algoritmizace Vývojové diagramy. Algoritmizace …činnost, která se skládá z analýzy problému a sestavení algoritmu. Algoritmus Algoritmus: jednoznačný."— Transkript prezentace:

1 Algoritmizace Vývojové diagramy

2 Algoritmizace …činnost, která se skládá z analýzy problému a sestavení algoritmu. Algoritmus Algoritmus: jednoznačný postup od zadání k výsledku. Vlastnosti algoritmů Vlastnosti algoritmů: Konečnost- konečný počet kroků Obecnost- široká množina možných vstupů Determinovanost- pro stejné vstupy dostáváme stejné výstupy Jednoznačnost- jasná posloupnost následujících kroků

3 Zápis algoritmů Zápis algoritmů: Vývojové diagramy Strukturogramy Rozhodovací tabulky Programovací jazyky Vývojový diagram: Vývojový diagram: grafické znázornění algoritmu. Nejčastější použití v programování

4 Symboly …představují grafické značky přesně definovaného významu.  Mezní značky:  Začátek  Konec  Sekvenční bloky:  Vstup či výstup  Zpracování Začátek Konec X:=X+1Čti: X:

5 Symboly  Větvení:  Další značky: A´0 +- X=0 PodprogramPříprava X:=1;N

6 Vyzkoušejte:  Zkuste pomocí značek pro zápis vývojového diagramu zobrazit přecházení přes silnici.  Najděte algoritmus pro řešení kvadratické rovnice. Pokuste se ho popsat.

7 Vyzkoušejte:  Napište algoritmus pro sečtení obsahu dvou buněk. Začátek Čti: A,B Piš: C C:=A+B Konec


Stáhnout ppt "Algoritmizace Vývojové diagramy. Algoritmizace …činnost, která se skládá z analýzy problému a sestavení algoritmu. Algoritmus Algoritmus: jednoznačný."

Podobné prezentace


Reklamy Google