Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VÝUKOVÝ MATERIÁL ZPRACOVÁN V RÁMCI PROJEKTU EU PENÍZE ŠKOLÁM Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VÝUKOVÝ MATERIÁL ZPRACOVÁN V RÁMCI PROJEKTU EU PENÍZE ŠKOLÁM Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník:"— Transkript prezentace:

1 VÝUKOVÝ MATERIÁL ZPRACOVÁN V RÁMCI PROJEKTU EU PENÍZE ŠKOLÁM Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník: IV./4. Datum vytvoření:2012 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_40

2 Vzdělávací oblast:Jazyk a jazyková komunikace Tematická oblast: Tvořivé činnosti s literárním textem Předmět: Český jazyk a literatura – literární výchova Výstižný popis způsobu použití, případně metodické pokyny: materiál vhodný pro procvičování: praktická cvičení, recitace, rýmování, poslech, zápis Klíčová slova: Jiří Žáček, životopis, recitace, rým, obrazotvornost, Druh učebního materiálu:Powerpointová prezentace

3 JIŘÍ ŽÁČEK APRÍLOVÁ ŠKOLA

4 CO TO JE ŽIVOTOPIS?  Narodil se 6. listopadu 1945 v Chomutově.  Dětství a školní léta prožil v jihočeských Strakonicích. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební ve Volyni a stavební fakultu ČVUT v Praze.  Po tříleté praxi jako inženýr dezertoval k literatuře.  Do roku 1991 pracoval jako redaktor nakladatelství Československý spisovatel.  Od roku1994 doby spisovatel na volné noze.  Žije v Praze, je ženatý a má dvě děti.

5 KNÍŽKY PRO DĚTI  Zkus si vzpomenout, které znáš/známe – četli jsme v čítankách od 1. třídy.  Například:

6 Navštívíme dneska spolu aprílovou školu. Kde žáci (s poškoláky v čele) zkoušejí pana učitele… Co se učí v aprílové škole? Lhaní, zlobení a ještě kdesi cosi: říkat v cizích řečech helevole, dělat na rodiče dlouhé nosy... Tak to ale chodí jenom na apríla, jenom na apríla, jenom jednou v roce.

7 APRÍLOVOU ŠKOLU ZNÁME VŠICHNI  Aprílová škola je sbírka básniček, která potěší malé i velké.  Můžete se v ní setkat s baculatým motýlem, bubákem, který se bojí, nebo budete pozváni na koncert v pekle.  Básničky jsou veselé, zakládají se na obrazotvornosti a hrátkách s jazykem.

8

9 HALÍ, BELÍ – ZNÁME, ZKUSÍME SI ZARECITOVAT  Halí, belí, halí, belí – já mám slona pod postelí, je to slůně kapesní, ale zato hodně sní.  Halí, belí, halí, belí – čím ho krmím? Petrželí! Spořádá jí hromadu, pak se svalí dozadu.  Já mám slona pod postelí, vejde se tam skoro celý – jenom chobot čouhá ven, když mi přeje dobrý den.

10 ZKUSÍME SI RÝMOVAT Eskymácká abeceda Eskymácké děti mají školu z ___________, učí se tam eskymáckou ______________. Eskymácká abeceda, to je krásná __________: sáňkování, koulování a lov na ______________.

11 CO ŘÍKÁ JIŘÍ ŽÁČEK O PSANÍ PRO DĚTI?  Psát pro děti znamená objevovat svět, kde se žije na plné pecky, kde se člověk nikdy nenudí, kde zázraky života v nás ještě budí úžas a touhu přijít všemu na kloub.  Psát pro děti je omlazovací kúra a škola radosti.

12 UKÁZKA - POSLECH  http://audioteka.cz/aprilova-skola,produkt.html http://audioteka.cz/aprilova-skola,produkt.html

13 Zdroje: http://www.jirizacek.cz/ukazky-tvorba-pro- deti.html http://www.ctenipomaha.cz/cs/Knihy/Knihy-pro-1- 5-tridu/Aprilova-skola http://audioteka.cz/aprilova-skola,produkt.html KLIPART [ONLINE] [CIT. 2012-01-17] Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Věra Floriánová.


Stáhnout ppt "VÝUKOVÝ MATERIÁL ZPRACOVÁN V RÁMCI PROJEKTU EU PENÍZE ŠKOLÁM Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník:"

Podobné prezentace


Reklamy Google