Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník:"— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník: IV., V./4., 5. Datum vytvoření:2013 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_12

2 Vzdělávací oblast:Svět kolem nás Tematická oblast: Místo kde žijeme – střední Evropa Předmět:Vlastivěda Výstižný popis způsobu použití, případně metodické pokyny: materiál vhodný pro výkladovou hodinu, současně práce s mapou, společný zápis do sešitu Klíčová slova: Střední Evropa – státy, poloha, hlavní město, obyvatelstvo, státní vlajka, členství v EU, zajímavá místa Druh učebního materiálu:Powerpointová prezentace

3 STŘEDNÍ EVROPA Za státy Střední Evropy se dá považovat Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Německo, Švýcarsko, Rakousko, Slovinsko a Lichtenštejnsko.

4 ČESKÁ REPUBLIKA Česká republika (angl. Czech republic) leží v "srdci" Evropy:  sousedí s Polskem, Rakouskem, Slovenskem a Německem, praktikuje se zde parlamentní republika,  hlavním městem je Praha,  počet obyvatel převyšuje hodnotu 10 mil.,  naše republika je členem EU.

5 PRAVČICKÁ BRÁNA

6 SLOVENSKO Slovensko (angl. Slovakia) leží jihovýchodně od České republiky:  sousedí s Rakouskem, Českem, Polskem, Ukrajinou a Maďarskem,  hlavní město Slovenska je Bratislava,  počet obyvatel je asi 5 mil.,  Slovensko patří mezi členy EU.

7 ŠTRBSKÉ PLESO

8 POLSKO Polsko (angl. Poland) leží severovýchodně od naší republiky:  sousedí s Německem, Litvou, Běloruskem, Ukrajinou, Slovenskem a Českem,  hlavním městem je Polska je Varšava,  obyvatelstvo dosahuje až do počtu 40 mil.,  Polsko je rovněž člen EU.

9 MAĎARSKO Maďarsko (angl. Hungary) se nachází jižně od Slovenska.  mezi jeho sousedy patří Rakousko, Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, Srbsko, Chorvatsko a Slovinsko,  hlavním městem Maďarska je Budapešť,  počet lidí se přibližuje k naší republice, dosahuje téměř 10 mil.,  Maďarsko je také členem EU.

10 NĚMECKO Německo (angl. Germany) leží západně od ČR:  sousedí s Polskem, ČR, Rakouskem, Švýcarskem, Francií, Belgií a Nizozemskem,  hlavním městem je Berlín,  obyvatelstvo - 82 mil.,  Německo patří do EU.

11 Neuschwanstein

12 ŠVÝCARSKO Švýcarsko (angl. Switzerland) leží na východu od Francie:  mezi jeho sousedy patří právě Francie, Itálie, Rakousko a Německo,  hlavní město Švýcarska je Bern,  počet lidí se přibližuje k 8 mil.,  Švýcarsko není členem Evropské unie.

13 RAKOUSKO Rakousko (angl. Austria) se nachází jižně od České republiky:  sousedi - ČR, Slovensko, Maďarsko, SLovinsko, Itálie, Švýcarsko a Německo,  hlavní město Rakouska je Vídeň,  počet obyvatel je 8 mil.,  Rakousku je členem EU.

14 SLOVINSKO Slovinsko (angl. Slovenia) je malý stát:  rozkládající se mezi Chorvatskem, Maďarskem, Rakouskem a Itálií,  hlavním městem je Lublaň,  počet obyvatel sahá téměř ke 2 mil.,  Slovinsko je také členem EU.

15 LICHTENŠTEJNSKO Lichtenštejnsko (angl. Liechtenstein) je velmi malý stát:  který leží mezi Švýcarskem, Rakouskem a Itálií,  hlavním městem tohoto malého státu je Vaduz,  počet obyvatel by se dal srovnat s počtem lidí v českém městě - 35 tis. obyvatel,  Lichtenštejnsko není členem EU.

16 VADUZ

17 ZDROJE: http://www.evropske-staty.cz/stredni-evropa/ http://commons.wikimedia.org/ http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brama_Pravcicka.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:STRBSKE_PLESO.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SchlossNeuschwanstei n2011.JPG http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vaduz2005.JPG KLIPART [ONLINE] [CIT. 2013-01-07] Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Věra Floriánová.


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník:"

Podobné prezentace


Reklamy Google