Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Objem a jeho měření. Objem V  Odvozená fyzikální veličina  Vyjadřuje velikost prostoru, který vyplňuje těleso  Značka - V  Jednotka – 1 m 3 (krychlový,kubický.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Objem a jeho měření. Objem V  Odvozená fyzikální veličina  Vyjadřuje velikost prostoru, který vyplňuje těleso  Značka - V  Jednotka – 1 m 3 (krychlový,kubický."— Transkript prezentace:

1 Objem a jeho měření

2 Objem V  Odvozená fyzikální veličina  Vyjadřuje velikost prostoru, který vyplňuje těleso  Značka - V  Jednotka – 1 m 3 (krychlový,kubický metr).Je to krychle o hraně 1m.

3 Praktická jednotka  1 l (litr).Je to krychle o hraně 1 dm.  1 l = 1 dm 3  1 m 3 =1 000 l  1 m 3 =1 000 dm 3  1 l = 1 000 ml

4 Měření objemu  U pravidelného tělesa (krychle, kvádr) výpočtem podle vzorce (V=a.a.a V= a.b.c)  U nepravidelného tělesa (kapaliny, zemina, borůvky, cukr) v odměrném válci  Archimedes

5 Zásady měření  Válec postaven na vodorovné podložce  Hladina a oko v jedné rovině

6  Sypký povrch vodorovný  Těleso zcela ponořeno  Voda nesmí vytéci

7 Objem plynného tělesa

8 Plynoměr


Stáhnout ppt "Objem a jeho měření. Objem V  Odvozená fyzikální veličina  Vyjadřuje velikost prostoru, který vyplňuje těleso  Značka - V  Jednotka – 1 m 3 (krychlový,kubický."

Podobné prezentace


Reklamy Google