Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ANOTACE Žáci se seznamují s německými názvy zvířátek na fotografiích a své znalosti si ověřují přiřazováním názvů k obrázkům o odpověďmi na jednoduché.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ANOTACE Žáci se seznamují s německými názvy zvířátek na fotografiích a své znalosti si ověřují přiřazováním názvů k obrázkům o odpověďmi na jednoduché."— Transkript prezentace:

1 ANOTACE Žáci se seznamují s německými názvy zvířátek na fotografiích a své znalosti si ověřují přiřazováním názvů k obrázkům o odpověďmi na jednoduché otázky. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Žáci se seznámí s novou slovní zásobou (die Tiere) a procvičí ji. Přiřazují názvy k obrázkům, tvoří jednoduché věty s využitím slovní zásoby. Pro koho je materiál určen Žáci ZŠ – začá t ečníci. Autor Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část) Datum vzniku 6.2.2013 Vzdělávací oblast Další cizí jazyk – Německý jazyk Die Tiere Německý jazyk VY_32_INOVACE_258, 13. sada, Další cizí jazyk Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová a Mgr. Monika Chudárková

2 Die Tiere Zvířata Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová a Mgr. Monika Chudárková

3 die Henne die Katze der Hund das Kaninchen Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

4 das Pferd die Kuh die Ziege das Schaf Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

5 der Schmetterling die Fliege die Schnecke die Biene Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

6 der Löwe der Tiger der Elefant der Wolf Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

7 die Schildkröte der Papagei der Affe die Giraffe Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

8 der Fisch, die Fische der Pfau das Krokodil Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

9 s Kaninchen s Pferd s Schaf e Katze r Hund e Henne Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

10 r Schmetterling e Fliege e Schnecke e Biene e Kuh r Pfau Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

11 r Löwe r Elefant r Wolf e Schildkröte e Fische r Affe Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

12 Ist das ein Pferd?  Nein, das ist eine Ziege. Ist hier eine Katze?  Nein, hier ist eine Biene. Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

13 Hast du einen Affen?  Nein, ich habe einen Papagei. Hat Walter einen Hund?  Nein, er hat ein Kaninchen. Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

14 Sind hier zwei Schildkröten?  Ja, hier sind zwei Schildkröten. Ist hier ein Elefant?  Nein, hier sind zwei Elefanten. Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (obrazová část)

15 Použité zdroje: fotografie – soukromý archiv Mgr. Moniky Chudárkové Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jitka Smékalová(textová část) a Mgr. Monika Chudárková(fotografie)


Stáhnout ppt "ANOTACE Žáci se seznamují s německými názvy zvířátek na fotografiích a své znalosti si ověřují přiřazováním názvů k obrázkům o odpověďmi na jednoduché."

Podobné prezentace


Reklamy Google