Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (text) a Mgr. Monika Chudárková (animace) ANOTACE Materiál seznamuje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (text) a Mgr. Monika Chudárková (animace) ANOTACE Materiál seznamuje."— Transkript prezentace:

1 Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (text) a Mgr. Monika Chudárková (animace) ANOTACE Materiál seznamuje žáky se slovní zásobou k tématu počasí. Obsahuje překlad jednoduchých vět z německého jazyka do českého. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Žáci se seznámí se slovní zásobou k tématu počasí a používají ji v jednoduchých větách. Učitel dbá na správnou výslovnost. Pro koho je materiál určen žáci ZŠ - začátečníci Autor Mgr. Jitka Smékalová (textová část) a Mgr. Monika Chudárková (animace) Datum vzniku 7.2.2013 Vzdělávací oblast Další cizí jazyk – německý jazyk Das Wetter Německý jazyk VY_32_INOVACE_259, 13. sada, Další cizí jazyk

2 Das Wetter Počasí Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (text) a Mgr. Monika Chudárková (animace)

3 die Sonne die Wolke der Wind der Regen sluncemrak vítr déšť Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (text) a Mgr. Monika Chudárková (animace)

4 der Sturm, das Gewitter der Schnee bewölkt der Nebel sníh zataženo mlha bouřka Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (text) a Mgr. Monika Chudárková (animace)

5 die Wärme, es ist warm O°C der Frost, es friert die Kälte, es ist kalt die Hitze, es ist heiß. teplohorko Die Temperatur Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (text) a Mgr. Monika Chudárková (animace) chladno mráz

6 Was für ein Wetter ist heute?  Heute scheint die Sonne.  Es ist sonniges Wetter.  Aber da kommen einige Wolken.  Jetzt ist es schon bewölkt. Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (text) a Mgr. Monika Chudárková (animace)

7 Wie ist es heute draußen ?  Es ist bewölkt und es regnet.  Jetzt kommt noch starker Wind dazu.  Er bringt noch andere Wolken.  Und schon beginnt der Sturm. Das ist aber schrekliches Gewitter! Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (text) a Mgr. Monika Chudárková (animace)

8 Der Winter ist da !  Es schneit.  Bald liegt überall viel Schnee.  Und wie ist die Temperatur?  Es friert. Wir haben fünf Grad unter Null. O°C Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (text) a Mgr. Monika Chudárková (animace)


Stáhnout ppt "Autorkami materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Mgr. Jitka Smékalová (text) a Mgr. Monika Chudárková (animace) ANOTACE Materiál seznamuje."

Podobné prezentace


Reklamy Google