Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AS A MAN THINKETH an interactive listen, read and repeat book for learning American English A NEW EDITION OF JAMES ALLEN’S CLASSIC edited by Robert Silber.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AS A MAN THINKETH an interactive listen, read and repeat book for learning American English A NEW EDITION OF JAMES ALLEN’S CLASSIC edited by Robert Silber."— Transkript prezentace:

1

2 AS A MAN THINKETH an interactive listen, read and repeat book for learning American English A NEW EDITION OF JAMES ALLEN’S CLASSIC edited by Robert Silber NOVÉ VYDÁNÍ KLASIKY JAMESE ALLENA a editoval Robert Silber SPEAK ENGLISH NOW! YOUR PERSONAL TUTOR TRANSLATED INTO CZECH Copyright 2012, Speak English International, Ltd.

3 Have fun learning to speak and read American English with As a Man Thinketh. FREE SAMPLE

4 He who cherishes a beautiful vision, a lofty ideal in his heart, will one day realize it. Ti, kteří opatrují krásnou představu, ideál v jejich srdci, je jednou uskuteční. AS A MAN THINKETH 1 To repeat the selection, click on the speaker.

5 Cherish your visions. Cherish your ideals. Chovej s láskou svoji vizi. Opatruj svoje ideály. AS A MAN THINKETH 2 Buy Now!

6 Cherish the music that stirs in your heart, the beauty that forms in your mind, the loveliness that drapes your purest thought. Starej se o hudbu povzbuzující tvoje srdce;krásu formulující se v tvé mysli, roztomilost, která pokrývá tvoji nejčistější myšlenku. Starej se o hudbu povzbuzující tvoje srdce;krásu formulující se v tvé mysli, roztomilost, která pokrývá tvoji nejčistější myšlenku. AS A MAN THINKETH 3 Buy Now!

7 Out of these thoughts will emerge better conditions and circumstances. Z těchto myšlenek se vynoří lepší stavy a okolnosti. Z těchto myšlenek se vynoří lepší stavy a okolnosti. AS A MAN THINKETH 4 Buy Now!

8 From them, you will build the world of your dreams. Z nich vybuduješ svět svých snů. Z nich vybuduješ svět svých snů. AS A MAN THINKETH 5 Buy Now!

9 Dream lofty dreams, and as you dream, so shall you become. Sni nejvyšší sny, a jaké jsou tvé sny, takový se staneš. AS A MAN THINKETH 6 Buy Now!

10 Your Vision is the promise of what one day you shall be. Tvoje vidění je slib, čeho jednoho dne dosáhneš. AS A MAN THINKETH 7 Buy Now!

11 Your Ideal is the blueprint of your own destiny. Tvůj ideál je plán tvého vlastního osudu. Tvůj ideál je plán tvého vlastního osudu. AS A MAN THINKETH 8 Buy Now!

12 The greatest achievement was once a dream. Největší úspěch byl jednou snem. Největší úspěch byl jednou snem. AS A MAN THINKETH 9 Buy Now!

13 Dreams are the seedlings of realities. Sny jsou semeňáčky skutečnosti. AS A MAN THINKETH 10 Buy Now!


Stáhnout ppt "AS A MAN THINKETH an interactive listen, read and repeat book for learning American English A NEW EDITION OF JAMES ALLEN’S CLASSIC edited by Robert Silber."

Podobné prezentace


Reklamy Google