Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jan Tomáštík Michal Vencel Jan Bereznaj.  Když ráno vstáváme z postele, tak vykonáváme určitou práci a měníme polohovou energii na pohybovou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jan Tomáštík Michal Vencel Jan Bereznaj.  Když ráno vstáváme z postele, tak vykonáváme určitou práci a měníme polohovou energii na pohybovou."— Transkript prezentace:

1 Jan Tomáštík Michal Vencel Jan Bereznaj

2  Když ráno vstáváme z postele, tak vykonáváme určitou práci a měníme polohovou energii na pohybovou

3  Ráno při čištění zubů působíme na zuby kartáčkem, čímž vzniká třecí síla.

4  A v čase snídaně. Například při míchání čaje působí odstředivá síla, protože se v hrnku točí voda.  Dochází také k předávání energie, kdy horký čaj předá teplo chladnějšímu hrnku  A při přípravě čaje probíhá také difuze

5  Do školy můžeme jezdit na kole nebo autobusem.  Při rozjíždení zrychluje a při brždění zpomaluje.  Koná pohyb nerovnoměrný i křivočarý, za určitý čas ujede danou dráhu z čehož můžeme vypočítat jeho rychlost.  Když jedeme na kole, tak na nás působí odpor větru a třecí sila mezi kolem a povrchem, po kterém jedeme.

6  Když jdeme ze školy vyčerpaní, tak nás většinou batoh táhne k zemi díky gravitační síle.  Když brzdím před domem na kole, hned se nezastavím. A to je zákon setrvačnosti. Zabrzdím-li moc prudce, mohu přepadnout přes řídítka.

7  Napustím si vanu a začínám relaxovat. Když si do ni vlezu, tak se začne zvyšovat hladina. To je Archimédův zákon. Objem vytlačené vody je stejný, jako objem ponořené části těla

8  A začíná pařba na kompu.  Na počítači se zachycuje prach, protože na něj působí elektrostatická síla.

9  https://www.google.cz/search?q=pc&source=lnms&tbm=i sch&sa=X&ei=ZxABU6CTC4Ky7Ab29oGYDg&ved=0CAgQ _AUoAg&biw=1680&bih=878  https://www.google.cz/search?q=pc&source=lnms&tbm=i sch&sa=X&ei=ZxABU6CTC4Ky7Ab29oGYDg&ved=0CAgQ _AUoAg&biw=1680&bih=878#q=postel&tbm=ischi  http://search.seznam.cz/?q=fyzik%C3%A1ln%C3%AD+&s Id=ijwQoOVCw8AOuzO_uJd7&sourceid=top&sgId=4xum4 JPfpBl7DR9RuRJp4Fwozi- Nkn4aTSzbYGmikw%3D%3D&oq=fyzik%C3%A1ln%C3%A D+&aq=-1&su=e


Stáhnout ppt "Jan Tomáštík Michal Vencel Jan Bereznaj.  Když ráno vstáváme z postele, tak vykonáváme určitou práci a měníme polohovou energii na pohybovou."

Podobné prezentace


Reklamy Google