Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Den Země Dvaadvacátého dubna lidé na celém světě opět oslaví Den Země - svátek naší modré planety. Svátek to není příliš starý, daly mu vzniknout studentské.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Den Země Dvaadvacátého dubna lidé na celém světě opět oslaví Den Země - svátek naší modré planety. Svátek to není příliš starý, daly mu vzniknout studentské."— Transkript prezentace:

1 Den Země Dvaadvacátého dubna lidé na celém světě opět oslaví Den Země - svátek naší modré planety. Svátek to není příliš starý, daly mu vzniknout studentské akce v USA v roce 1970. Smyslem oslav tohoto svátku je připomenout společný zájem o společenské, politické a ekonomické změny směřující k jedinému cíli - udržení Země ve stavu schopném udržet život, a to nejen životy lidí. Cílem první kampaně byl požadavek stabilizace počtu obyvatel Země, využití obnovitelných zdrojů energie, recyklace materiálů a odpadů, zamezení použití chemických látek likvidujících ochrannou ozónovou vrstvu a třeba také i omezení provozu těžké techniky v zemědělství, která vede k erozi orné půdy a ve svém důsledku pak nakonec ke snížení zemědělské produktivity. Neoficiální vlajka,,Dne Země“ Dvaadvacátého dubna lidé na celém světě opět oslaví Den Země - svátek naší modré planety. Svátek to není příliš starý, daly mu vzniknout studentské akce v USA v roce 1970. Smyslem oslav tohoto svátku je připomenout společný zájem o společenské, politické a ekonomické změny směřující k jedinému cíli - udržení Země ve stavu schopném udržet život, a to nejen životy lidí. Cílem první kampaně byl požadavek stabilizace počtu obyvatel Země, využití obnovitelných zdrojů energie, recyklace materiálů a odpadů, zamezení použití chemických látek likvidujících ochrannou ozónovou vrstvu a třeba také i omezení provozu těžké techniky v zemědělství, která vede k erozi orné půdy a ve svém důsledku pak nakonec ke snížení zemědělské produktivity. Neoficiální vlajka,,Dne Země“

2 Den našeho domova-Den naší planety

3 Co je to recyklace? Při recyklaci jsou zpracovány odpady na nové materiály. Každý z nás svým chováním přímo ovlivňuje další "život" odpadu - pokud ho správně roztřídíte, umožní tak jeho recyklaci a znovupoužití; pokud ho vyhodíte do popelnice, odpad se uloží na skládce nebo se jinak bez dalšího využití zlikviduje.

4 Výšlap do mandloňových sadů Když je ten Den Země, tak se školou pojedeme do Hustopečí, do mandloňových sadů a podívat se na novou rozhlednu. Půjdeme na farmu zajezdit si na koních. Moc se už všichni těšíme! Když je ten Den Země, tak se školou pojedeme do Hustopečí, do mandloňových sadů a podívat se na novou rozhlednu. Půjdeme na farmu zajezdit si na koních. Moc se už všichni těšíme!

5 A jak to všechno dopadlo? Na cestu jsme dostali mapy a podle nich jsme začali naše putování.

6 Cestou jsme se zastavili na farmě Valkýra. K vidění byli koně, osli, ovce, psi, krávy, kozy a jiná zvířata. Všiměte si zejména našeho,,Itala“ Vaška. Cestou jsme se zastavili na farmě Valkýra. K vidění byli koně, osli, ovce, psi, krávy, kozy a jiná zvířata. Všiměte si zejména našeho,,Itala“ Vaška.

7 Našli jsme zkratku……byla delší, než původní trasa. Kdo chce kam…… Našli jsme zkratku……byla delší, než původní trasa. Kdo chce kam……

8 A jsme tady!!!! To byla ale fuška. Někteří jsme se pěkně zapotili!

9 Kouzelný výhled na Hustopeče…

10 Svačina pod rozhlednou chutnala úplně jinak, než ve škole. Rozesmátá Míša- co jí do té láhve asi rodiče dali!? Svačina pod rozhlednou chutnala úplně jinak, než ve škole. Rozesmátá Míša- co jí do té láhve asi rodiče dali!?

11 A hlavně jsme jezdili na koních. Co říci závěrem? Jak pravila naše Jindřiška: byl to můj nejlepší den v životě!


Stáhnout ppt "Den Země Dvaadvacátého dubna lidé na celém světě opět oslaví Den Země - svátek naší modré planety. Svátek to není příliš starý, daly mu vzniknout studentské."

Podobné prezentace


Reklamy Google