Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OLYMPIÁDA V DĚJINÁCH. MY, DEVÁŤÁCI, JAKO NEJSTARŠÍ NA ŠKOLE, JSME DOSTALI ZA ÚKOL ZPRACOVAT TÉMA OLYMPIÁDA V DĚJINÁCH LIDSTVA. JAK DO TOHO? CO TAM DÁT.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OLYMPIÁDA V DĚJINÁCH. MY, DEVÁŤÁCI, JAKO NEJSTARŠÍ NA ŠKOLE, JSME DOSTALI ZA ÚKOL ZPRACOVAT TÉMA OLYMPIÁDA V DĚJINÁCH LIDSTVA. JAK DO TOHO? CO TAM DÁT."— Transkript prezentace:

1 OLYMPIÁDA V DĚJINÁCH

2 MY, DEVÁŤÁCI, JAKO NEJSTARŠÍ NA ŠKOLE, JSME DOSTALI ZA ÚKOL ZPRACOVAT TÉMA OLYMPIÁDA V DĚJINÁCH LIDSTVA. JAK DO TOHO? CO TAM DÁT CO NE?

3 NAKONEC JSME DOSTALI NÁPAD! VYPUKNUTÍ 1. SVĚTOVÉ VÁLKY LETOS SI PŘIPOMÍNÁME 100 LET OD VYPUKNUTÍ 1. SVĚTOVÉ VÁLKY. JAK TO BYLO SE SPORTEM TENKRÁT? MĚLI LIDI ČAS NA SPORT? KONALA SE OLYMPIÁDA?

4 PÁTRALI JSME A HLEDALI. CO JSME ZJISTILI? PÁTREJTE A HLEDEJTE! MÁTE POCIT, ŽE UŽ TOHO VÍTE DOST? ZKUSTE SI NÁŠ MINIKVÍZ!

5 1. OTÁZKA KONALA SE OLYMPIÁDA V DOBĚ 1. SVĚTOVÉ VÁLKY? NE Očekávané letní olympijské hry v roce 1916, oficiálně zvané VI. olympijské hry, se měly konat v Berlíně v Německu. Po propuknutí tzv. Velké války v roce 1914 přípravy her pokračovaly a nikdo nepředpokládal, že se válka protáhne na čtyři roky. Hry tedy musely být zrušeny.

6 2. OTÁZKA KDY SE TEDY KONALY POSLEDNÍ OH PŘED VÁLKOU? 1912

7 3. OTÁZKA KDE TO BYLO? Nápověda

8 4. OTÁZKA KDO JE ZAHÁJIL? Král Gustav V. Král Juan Carlos Král Karel VI.

9 5. OTÁZKA SOUTĚŽILO SE V JEDNÉ DNES NEZVYKLÉ DISCIPLÍNĚ. KTERÉ? PŘETAHOVÁNÍ LANEM http://www.olym pic.cz/media/vide a-olympiady/14

10 6. OTÁZKA CO JE NA FOTOGRAFII? ZAHAJOVACÍ CEREMONIÁL

11 7. OTÁZKA V LONDÝNĚ 2012 NAŠI SPORTOVCI ZAUJALI HOLÍNKAMI. ČÍM PŘED 100 LETY? FEŠÁCKÝMI SLAMÁKY

12 8. OTÁZKA KTERÉ MODERNÍ TECHNOLOGIE SE TEHDY OBJEVILY POPRVÉ? ROZHLASČASOMÍRACÍLOVÁ FOTOGRAFIE

13 9. OTÁZKA ČEHO ZVLÁŠTNÍHO SIS VŠIML/A NA OBLEČENÍ NAŠICH ATLETŮ? MAJÍ NA PRSOU ČESKÉHO LVA.

14 10. OTÁZKA KOLIK MEDAILÍ NAŠI ZÍSKALI? ŽÁDNOU Češi ve Stockholmu hlavně podnikali výlety motorovým člunem, rybařili v moři a běhali po večírcích a zahradních slavnostech, aby prohráli, co se dalo. Největším úspěchem olympijské reprezentace bylo 4. místo tenisty Ladislava Žemly ve dvojhře. Tenisté podle dobových novin zahráli vyrovnané zápasy se světovou špičkou a česká tenisová škola dokonce zaujala i samotného švédského krále, který olympioniky přijal na odpoledním čaji v královské zahradě.

15 CO JSME JEŠTĚ ZJISTILI? Na těchto hrách poprvé startovaly ŽENY V PLAVECKÝCH SOUTĚŽÍCH. Poprvé se her zúčastňují zástupci VŠECH KONTINENTŮ. Mimo rámec sportovních soutěží probíhaly UMĚLECKÉ SOUTĚŽE. Hodnotila se díla se sportovní tématikou v architektuře, literatuře, hudbě, malbě a sochařství. Nejvíce medailí na těchto hrách získal švýcarský střelec LOUIS RICHARDET - 4 zlaté a 2 stříbrné. ČOV vyslal 45 českých sportovců a největší zastoupení měli šermíři (14), atleti (11) a tenisté (9).

16 FOTKA NA KONEC FOTBAL SE HRÁL, HRAJE A HRÁT URČITĚ BUDE...


Stáhnout ppt "OLYMPIÁDA V DĚJINÁCH. MY, DEVÁŤÁCI, JAKO NEJSTARŠÍ NA ŠKOLE, JSME DOSTALI ZA ÚKOL ZPRACOVAT TÉMA OLYMPIÁDA V DĚJINÁCH LIDSTVA. JAK DO TOHO? CO TAM DÁT."

Podobné prezentace


Reklamy Google