Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Konec 1. světové války Zpracovala: Lucie Doležalová 9.A ZŠ a MŠA Brno, Horníkova 1.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Konec 1. světové války Zpracovala: Lucie Doležalová 9.A ZŠ a MŠA Brno, Horníkova 1."— Transkript prezentace:

1 Konec 1. světové války Zpracovala: Lucie Doležalová 9.A ZŠ a MŠA Brno, Horníkova 1

2 Obsah 1.Poválečné uspořádání světaPoválečné uspořádání světa 2.Nové uspořádání EvropyNové uspořádání Evropy 3.Morální důsledky válkyMorální důsledky války 4.Versailleská konferenceVersailleská konference 5. TabulkaTabulka Závěr Použité informační zdroje

3 Poválečné uspořádání světa  Vítězné státy Dohody předložily 8.listopadu 1918 Německu podmínku příměří a 11. listopadu je Německo přijalo a podepsalo smlouvu o příměří. Tím skončila do té doby nejstrašnější války v dějinách lidstva.  Hlavním ekonomickým vítězem války byly nepochybně Spojené státy americké.Na válce ovšem vydělaly i další státy, především ty, které zůstaly neutrální –Švédsko a Nizozemí a další…..

4 Nové uspořádání Evropy •Zanikly čtyři monarchistické říše: ruská, rakousko- uherská, německá a turecká. •K důležitým změnám došlo i v dalších částech Evropy.

5 Morální důsledky války: •Naděje lidstva, jestliže je zosobníme, se upínaly především ke dvěma mužům, z nichž každý ovšem měl zcela odlišnou, dokonce protichůdnou představu o novém uspořádání společnosti. Na jedné straně –na straně civilizovaného a demokratického světa-stál americký prezident Woudrow Wilson. Na druhé straně stanul vůdce ruských bolševiků Vladimír Iljič Lenin.

6 Varsailleská konference  Jednáním o tom jak uspořádat poválečný svět, proběhlo na pařížské mírové konferenci konané v roce 1919 na zámku Versailles.  Nejdůležitějším výsledkem konference bylo uzavření mírové smlouvy s Německem.  Varsailleskou smlouvou nejvíce získala Francie, Stala se vojensky nejsilnější mocností na evropském kontinentě.

7 Informace 1.svět. války Začátek 1.světové válkyRok -1914 Konec 1.světové válkyRok -1918 Kolik lidí padlo v 1.světové války Padlo asi 10 mil. Vojáků a zahynulo 7mil. civilistů.

8 Závěr •Konec 1. světové války byl zajímavý. •Získala jsem nové informace o minulosti. •Doufám,že se už nic podobného nestane.

9 Použité informační zdroje www.wikipedia.cz www.seznam.cz Učebnice dějepisu pro 9.ročník


Stáhnout ppt "Konec 1. světové války Zpracovala: Lucie Doležalová 9.A ZŠ a MŠA Brno, Horníkova 1."

Podobné prezentace


Reklamy Google