Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Stručně o Kriminalistická daktyloskopie. Dermatoglyfika  je nauka o kožních papilárních liniích na prstech, dlaních a ploskách nohou.  Průběh těchto.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Stručně o Kriminalistická daktyloskopie. Dermatoglyfika  je nauka o kožních papilárních liniích na prstech, dlaních a ploskách nohou.  Průběh těchto."— Transkript prezentace:

1 Stručně o Kriminalistická daktyloskopie

2 Dermatoglyfika  je nauka o kožních papilárních liniích na prstech, dlaních a ploskách nohou.  Průběh těchto linií je pro každého jedince charakteristický a do jisté míry i dědičný  Tato jedinečnost se využívá v kriminalistice pro identifikaci osob.

3 Kriminalistická daktyloskopie  Je to levná a vcelku spolehlivá metoda pro identifikaci osob  Její pomocí se hledají pachatelé, ale identifikují se i neznámá těla

4 Zanechání takových stop  Člověk je zanechává díky tomu, že dlaně jsou trvale jemně zpocené a tento pot zůstává na:  povrchu předmětů  na materiálech, kterých se dotkl nebo přidržel.

5 Shoda otisku Shoda otisku  Shoda otisku se potvrdí při shodě 10 až 15 markantů.  Co je to markant ( jinak markantní ): výrazný, zjevný, nápadný  Existují však i případy, kdy i daktyloskopie může označit špatného člověka

6

7 Daktyloskopické potřeby - foto  Na jemno rozdrcený magnetický prášek

8  Pomůcka pro snímání otisků v uhlíkových vláken

9  Pomůcka pro snímání otisků ze skleněných vláken

10  Barva na snímání otisků prstů

11  Barvící fólie a podložka

12  Roztok na mokré stopy

13  Nanášeče daktyloskopického barviva

14 Tři zákony daktyloskopie  3 zjednodušené zákony daktyloskopie zní takto:  na světě neexistují dva jedinci, kteří mají absolutně shodné obrazce papilárních linií  obrazce papilárních linií jsou po celý život relativně neměnné  obrazce papilárních linií jsou trvale neodstranitelné, pokud není odstraněna zárodečná vrstva pokožky.


Stáhnout ppt "Stručně o Kriminalistická daktyloskopie. Dermatoglyfika  je nauka o kožních papilárních liniích na prstech, dlaních a ploskách nohou.  Průběh těchto."

Podobné prezentace


Reklamy Google