Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bitva u Verdunu N ě mecko vz. Francie Bitva u Verdunu (verdénu)byla jedna z největších bitev první světové války. Padlo při ní na obou stranách zhruba.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bitva u Verdunu N ě mecko vz. Francie Bitva u Verdunu (verdénu)byla jedna z největších bitev první světové války. Padlo při ní na obou stranách zhruba."— Transkript prezentace:

1 Bitva u Verdunu N ě mecko vz. Francie Bitva u Verdunu (verdénu)byla jedna z největších bitev první světové války. Padlo při ní na obou stranách zhruba vojáků. Krvavá bitva trvala od 21. února 1916 do 18. prosince 1916, což je přibližně 10 měsíců.

2 Německý útok a taktika 21. února 1916 ve 4 hodiny ráno začal německý útok. Vlastní dělostřelecká příprava trvala 7 hodin 14 minut. Hustota německého útoku byla hrozivá. Byl ostřelován Verdun(verdén), betonové pevnosti, francouzské zákopy, mosty, křižovatky, cesty, městečka i vesnice. Němci předpokládali, že nikdo nemohl dělostřeleckou přípravu přežít a pochodovali do francouzských pozicí s puškami na ramenou. Ozvala se ovšem palba z kulometů a vojáci byli koseni po stovkách. Začal boj, který neměl konce.

3 Uniformy a vybavení Francie

4 Uniformy a vybavení Německa

5 Zajímavost  Bitva u Verdunu(verdénu) se stala v českých zemích synonymem pro velké střílení. Pokud se někde moc střílí, říká se, že "je tam ran jak u Verdénu" nebo že se "střílí, jak u Verdénu." (Tento obrat používá zejména sportovní zpravodajství když padá např. mimořádný počet gólů.)

6 Zpracovali  Adam Poštolka-text  Lukáš Kotek-obrázky  Lukáš Šnejdrla-zbraně  Jan Magera-zajímavost Zdroje: Google.cz/obrázky Wikipedie.cz

7 Zápis Bitva u Verdunu (čte se – u verdénu) -Jedna z největších bitev první světové války. -Padlo cca vojáků na obou stranách. -Bitva trvala od 21. února 1916 do 18. prosince 1916, což je přibližně 10 měsíců.


Stáhnout ppt "Bitva u Verdunu N ě mecko vz. Francie Bitva u Verdunu (verdénu)byla jedna z největších bitev první světové války. Padlo při ní na obou stranách zhruba."

Podobné prezentace


Reklamy Google