Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Móda za 1. sv ě tové války Zlatý věk Zpracovali: - Lenka Pischová- Marek Šoltés - Kristýna Drejslová-Tomáš Teichmann.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Móda za 1. sv ě tové války Zlatý věk Zpracovali: - Lenka Pischová- Marek Šoltés - Kristýna Drejslová-Tomáš Teichmann."— Transkript prezentace:

1 Móda za 1. sv ě tové války Zlatý věk Zpracovali: - Lenka Pischová- Marek Šoltés - Kristýna Drejslová-Tomáš Teichmann

2 Ženské šaty •Oblečení se vybíralo pro účel, nikoliv podle libosti. Jiné šaty na doma, jiné do společnosti, jiné na cestování. Dámu z vyšších společenských vrstev bylo možné na první pohled okamžitě rozeznat od pracující ženy. Ošacení pro tu první vzniklo v tom nejlepším salóně, ta druhá se po večerech skláněla jehlou a nití pod svíčkou nebo chodila k šikovné sousedce.

3 •Začátkem 20. století se objevuje kostým s dlouhou zvonovou sukní, blůzkou a kabátkem. Symbolizuje demokratizaci ženského oblečení. Neodmyslitelnými oděvními doplňky byli malé, ale i rozměrnější klobouky dekorované sušenými květy, ovocem a vycpanými ptáky.

4 Mužské šaty Muži měli stejně jako ženy oblečení na různé situace. Většinou měli obleky k tomu klobouky, kravaty…

5 Vojenské oble č ení •Popis plukovní uniformy: 1.Úbor hlavy 2. Blůza 3. French (důstojnické sako) 4. Kalhoty. 5. Plášť. 6. Kožíšek. 7. Obuv

6 Zápis •Jak u žen tak u mužů bylo oblečení na různé situace. Jiné šaty na doma, jiné do společnosti, jiné na cestování. •Ženy: objevuje se kostým s dlouhou zvonovou sukní, blůzkou a kabátkem. Doplňky byli malé, ale i rozměrnější klobouky dekorované sušenými květy, ovocem a vycpanými ptáky. • Muži : Nosí se klobouky, cylindry. Chodí se hlavně v oblecích.

7 Zdroje •Google.com listy od paní učitelky seznam.cz


Stáhnout ppt "Móda za 1. sv ě tové války Zlatý věk Zpracovali: - Lenka Pischová- Marek Šoltés - Kristýna Drejslová-Tomáš Teichmann."

Podobné prezentace


Reklamy Google