Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Barokní móda.  Styl oděvů z období baroka od poloviny 17. stol. do konce 18. stol. se vyznačoval uvolněným, složitým dekorativním střihem s uplatněním.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Barokní móda.  Styl oděvů z období baroka od poloviny 17. stol. do konce 18. stol. se vyznačoval uvolněným, složitým dekorativním střihem s uplatněním."— Transkript prezentace:

1 Barokní móda

2

3  Styl oděvů z období baroka od poloviny 17. stol. do konce 18. stol. se vyznačoval uvolněným, složitým dekorativním střihem s uplatněním jasných barev, hedvábných brokátů a krajek.

4  Oděv ženy se přikláněl k stylizaci, dlouhá sukně byla na předním díle rozstřižená a odhalovala spodní sukni. Na bocích byla bohatě zřasena a zdvižena pomocí železných obručí.

5  Živůtek, nejdříve stažený kosticemi, byl šněrován. Výstřih měl čtyřhranný tvar, jeho přední část byla bohatě zdobena krajkami.

6  Účes byl etážovitý, s příčeskem, upravován pomocí drátěné konstrukce.

7  Mužský oděv se skládal z rozšířeného kabátce, který byl koncem 17. stol. bohatě zdoben vyšíváním a stuhami, rukávy byly přehnuté, takže vynikala zdobená košile.

8  Otevřené přední díly kabátce odkrývaly vestu prodlouženou až ke kolenům. Košile měla široké krajkové manžety a límec s nákrčníkem.

9  Kalhoty sahaly ke kolenům, nosily se k nim hedvábné punčochy, nejčastěji bílé. (Nedílnou součástí byla paruka.) Tento oděv vytvořil základ dnešního pánského obleku, skládajícího se ze saka, vesty a kalhot.

10  1/ http://office.microsoft.com/cs- cz/images/results.aspx?qu=%C3%BA%C4%8Des&ex=1 &AxInstalled=copy&Download=MC900391062&ext=WMF &c=0#ai:MM900297093|http://office.microsoft.com/cs- cz/images/results.aspx?qu=%C3%BA%C4%8Des&ex=1 &AxInstalled=copy&Download=MC900391062&ext=WMF &c=0#ai:MM900297093|


Stáhnout ppt "Barokní móda.  Styl oděvů z období baroka od poloviny 17. stol. do konce 18. stol. se vyznačoval uvolněným, složitým dekorativním střihem s uplatněním."

Podobné prezentace


Reklamy Google