Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Petra Cinkeová. POPIS  Vrátí aritmetický průměr argumentů. Pokud například oblast (Oblast: Dvě nebo více buněk v listu. Buňky v oblasti mohou být sousedící.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Petra Cinkeová. POPIS  Vrátí aritmetický průměr argumentů. Pokud například oblast (Oblast: Dvě nebo více buněk v listu. Buňky v oblasti mohou být sousedící."— Transkript prezentace:

1 Petra Cinkeová

2 POPIS  Vrátí aritmetický průměr argumentů. Pokud například oblast (Oblast: Dvě nebo více buněk v listu. Buňky v oblasti mohou být sousedící nebo nesousedící.) A1:A20 obsahuje čísla, vrátí vzorec =PRŮMĚR(A1:A20) průměr těchto čísel.

3 FUNKCE PRŮMĚR MÁ NÁSLEDUJÍ ARGUMENTY : =PRŮMĚR(A1:A20)  číslo1:Povinný argument. První číslo, odkaz na buňku (Odkaz na buňku: Sada souřadnic, které určují polohu buňky na listu. Například odkaz na buňku ležící v průniku sloupce B a řádku 3 je B3.) nebo oblast, pro které chcete zjistit průměr.  číslo2;...: Nepovinný argument. Další čísla, odkazy na buňky nebo oblasti, pro které chcete zjistit průměr. Lze použít maximálně 255 argumentů.

4 VÝPOČET PRŮMĚRU ČÍSEL  Výpočet průměru čísel v souvislém řádku nebo sloupci  Klepněte na buňku pod čísly nebo napravo od čísel, k nimž chcete vypočítat průměr.  Výpočet průměru čísel v nesouvislém řádku nebo sloupci  Úkol proveďte pomocí funkce PRŮMĚR.

5 PŘÍKLAD Vzorec : =PRŮMĚR(číslo1;[číslo2])


Stáhnout ppt "Petra Cinkeová. POPIS  Vrátí aritmetický průměr argumentů. Pokud například oblast (Oblast: Dvě nebo více buněk v listu. Buňky v oblasti mohou být sousedící."

Podobné prezentace


Reklamy Google