Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DŘEVINY V ZIMĚ. Zimní fotografie bříza bělokorá DŘEVINY V ZIMĚ- bříza bělokorá Bříza bělokorá (bradavičnatá)  Borka: hladká, stříbřitě bílá, papírovitě.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DŘEVINY V ZIMĚ. Zimní fotografie bříza bělokorá DŘEVINY V ZIMĚ- bříza bělokorá Bříza bělokorá (bradavičnatá)  Borka: hladká, stříbřitě bílá, papírovitě."— Transkript prezentace:

1 DŘEVINY V ZIMĚ

2 Zimní fotografie bříza bělokorá

3 DŘEVINY V ZIMĚ- bříza bělokorá Bříza bělokorá (bradavičnatá)  Borka: hladká, stříbřitě bílá, papírovitě se loupající, s jednotlivými šedobílými pruhy, nakonec především při bázi kmene hrubými, sukovitými, hluboce rozpraskanými, černými lištami destičkovitě rozdělená.  Na mladších větvích kůra obvykle růžově bílá, na větvičkách dokonce leskle tmavočerveně nahnědlá. Letorosty pryskyřičnatě bradavčité (se žlázkami), lepkavé, odtud také název.

4 DŘEVINY V ZIMĚ- bříza bělokorá borka

5 DŘEVINY V ZIMĚ Zimní fotografie dub letní

6 DŘEVINY V ZIMĚ – dub letní Borka:  světle šedá nebo světle hnědošedá. Také na mladších stromech rozčleněná v hustou síť brázd a lišt.  Letorosty zelenavě hnědé, zpočátku ještě pýřité a chlupaté, později však postupně olysávající, někdy i lehce ojíněné.

7 DŘEVINY V ZIMĚ – dub letní borka

8 DŘEVINY V ZIMĚ Zimní fotografie lípa srdčitá

9 DŘEVINY V ZIMĚ – lípa srdčitá Borka: U mladých exemplářů nápadně hladká a šedá, u starších stromů spíše hnědošedá a členěná v různé ploché, podélně probíhající lišty a rýhy.

10 DŘEVINY V ZIMĚ Zimní fotografie kaštan jedlý

11 DŘEVINY V ZIMĚ – kaštan jedlý Borka zpočátku hladká a šedočervenavá, později temněji hnědošedá, s hustou sítí vyniklých lišt a vyhloubených rýh. Letorosty poměrně silné a tlusté, hnědavě červenohnědé, oblé.

12 DŘEVINY V ZIMĚ Zimní fotografie trnovník akát

13 DŘEVINY V ZIMĚ – trnovník akát Borka U mladých stromů hladká a hnědavá, avšak již záhy potrhaná a ve stáří protkaná hlubokými, síťnatě rozvětvenými a poněkud stočenými brázdami

14 DŘEVINY V ZIMĚ Zimní fotografie buk lesní

15 DŘEVINY V ZIMĚ- buk lesní  Borka: hladká, světle olovnatě šedá, u starších jedinců poněkud zdrsnělá, ale nikdy potrhaná nebo hrubě šupinatá, nanejvýš trochu zvlněná.  Letorosty hnědavě purpurové, hladké, lysé, s roztroušenými lenticelami, slabě lesklé.

16 DŘEVINY V ZIMĚ- buk lesní borka


Stáhnout ppt "DŘEVINY V ZIMĚ. Zimní fotografie bříza bělokorá DŘEVINY V ZIMĚ- bříza bělokorá Bříza bělokorá (bradavičnatá)  Borka: hladká, stříbřitě bílá, papírovitě."

Podobné prezentace


Reklamy Google