Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název SŠ:SOU Uherský Brod Autor:Ing. Pavel Skopal Název prezentace (DUMu): Cibulnaté rostliny L Název sady:Pěstování cibulovin a hlíznatých rostlin (pro.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název SŠ:SOU Uherský Brod Autor:Ing. Pavel Skopal Název prezentace (DUMu): Cibulnaté rostliny L Název sady:Pěstování cibulovin a hlíznatých rostlin (pro."— Transkript prezentace:

1 Název SŠ:SOU Uherský Brod Autor:Ing. Pavel Skopal Název prezentace (DUMu): Cibulnaté rostliny L Název sady:Pěstování cibulovin a hlíznatých rostlin (pro 1. ročník, obor Zahradník) Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/ Datum vzniku:březen 2013 Uvedení autoři, není-li uvedeno jinak, jsou autory tohoto výukového materiálu a všech jeho částí. Tento projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR.

2 ANOTACE Záměrem této sady výukových materiálů s názvem Pěstování cibulnatých a hlíznatých rostlin je seznámit žáky se základními druhy cibulovin a hlíznatých rostlin, které se nejběžněji pěstují nebo se kterými se žáci budou setkávat na odborném výcviku i ve své budoucí profesi Jednotlivé DUMy (prezentace) v této sadě popíší postupně druhy cibulovin a hlíznatých rostlin, které jsou probírány v předmětu Květinářství na naší SŠ Konkrétně je tato prezentace zaměřena na Cibulnaté rostliny (abecedně podle latinských názvů pod písmenem L).

3 CIBULNATÉ ROSTLINY (L)

4 LEUCOJUM BLEDULE ČELEĎ: Amaryllidaceae - amarylkovité PŮVOD: Evropa

5 POPIS: výška cm, listy úzké, řemenovité, stonek s jedním nebo dvěma smetanově bílými květy, korunka šestičetná, na koncích s žlutou skvrnou, kvete II – IV, voní

6 NÁROKY: polostín, vlhká humózní půda POUŽITÍ: na záhony, podrost stromů, do skalek, do nádob a k řezu

7 ZDROJE „AUTOR NEUVEDEN“. naturfoto.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: jarni-xxximg_2295mw.jpg „AUTOR NEUVEDEN“. garten.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:http://www.garten.cz/images_data/5209-leucojum-vernum- bledule-jarni-1.jpg „AUTOR NEUVEDEN“. rajce.idnes.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:http://img5.rajce.idnes.cz/d0503/4/4457/ _af2d260e4d 9808db290fa250f9221ab3/images/Bledule_jarni.jpg „AUTOR NEUVEDEN“. dedictvivysociny.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: o/img_1088.jpg „AUTOR NEUVEDEN“. jedovatakvetina.estranky.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

8 LILIUM LILIE ČELEĎ: Liliaceae – Liliovité PŮVOD: Evropa, Asie, Severní Amerika

9 POPIS: pod zemí má šupinatou cibuli, výška lodyh podle typu 20 – 200 cm, listy střídavé nebo v přeslenech, kopinaté až čárkovité, květy zvonkovité, nálevkovité v hroznech, všech barev, mnoho odrůd kvetoucích od června do srpna

10 NÁROKY: slunce až polostín, živné propustné půdy s dostatkem humusu, vysoké typy vyžadují oporu POUŽITÍ: k řezu, do nádob, na záhony

11 ZDROJE „AUTOR NEUVEDEN“. keliwood.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: „AUTOR NEUVEDEN“. i.ceskyinternet.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: „AUTOR NEUVEDEN“. garten.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:http://www.garten.cz/images_data/5616-lilium-candidum- lilie-belostna.jpg „AUTOR NEUVEDEN“. havlis.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: „AUTOR NEUVEDEN“. garten.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:http://www.garten.cz/images_data/6280-lilie-v-nadobach.jpg

12 Určete názvy cibulovin, které jsou na obrázcích

13


Stáhnout ppt "Název SŠ:SOU Uherský Brod Autor:Ing. Pavel Skopal Název prezentace (DUMu): Cibulnaté rostliny L Název sady:Pěstování cibulovin a hlíznatých rostlin (pro."

Podobné prezentace


Reklamy Google