Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu školy CZ.1.07/1.5.00/34.0963 Číslo a název šablony klíčové aktivity III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Číslo materiáluVY_32_INOVACE_ICT_I_S1_12.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu školy CZ.1.07/1.5.00/34.0963 Číslo a název šablony klíčové aktivity III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Číslo materiáluVY_32_INOVACE_ICT_I_S1_12."— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu školy CZ.1.07/1.5.00/ Číslo a název šablony klíčové aktivity III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Číslo materiáluVY_32_INOVACE_ICT_I_S1_12 Popis výukového materiálu Název: ČSN – vzory dokumentů Autor:Pavel Lintemer Datum: Obor: L/01 Gastronomie Ročník:1. ročník Předmět:IKT – Informační a komunikační technologie Anotace výukového materiálu 1. Materiál je určen pro výuku předmětu IKT a je v souladu s ŠVP. 2. Materiál je prezentován žákům prostřednictvím dataprojektoru na učebně IKT s výkladem včetně názorných ukázek Cíl: žák bude seznám s typickými dokumenty obchodního případu a je schopen pro určitý typ operace vybrat správný dokument.

2 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ Jaké známe dokumenty? (řazeno v posloupnosti obchodního případu, nemusí být splněny všechny kroky) HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: 1.Vyžádání nabídky (Poptávka) 2.Nabídka na základě poptávky 3.Objednávka 4.Příjem objednávky 5.Potvrzení objednávky 6.Odmítnutí objednávky 7.Storno objednávky 8.Kupní smlouva 9.Faktura 10.Dodací list 11.Příkaz k úhradě 12.Upomínka úhrady 13.Urgence objednávky 14.Reklamace

3 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ POPTÁVKA SLOUŽÍ K VYHLEDÁNÍ DODAVATELE A POPTÁNÍ ZBOŽÍ NEBO SLUŽEB HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

4 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ NABÍDKA 1. VYŽÁDANÁ (ODPOVĚĎ NA POTÁVKU), 2. NEVYŽÁDANÁ (UPOZORNĚNÍ NA NABÍDKU) HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

5 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ OBJEDNÁVKA SLOUŽÍ K OBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ DLE NABÍDKY HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

6 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ PŘÍJEM OBJEDNÁVKY POTVRZENÍ DODAVATELE O PŘIJETÍ OBJEDNÁVKY HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

7 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY POTVRZENÍ DODAVATELE O KLADNÉM VYŘÍZENÍ OBJEDNÁVKY HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

8 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ ODMÍTNUTÍ OBJEDNÁVKY ODMÍTNUTÍ OBJEDNÁVKY DODAVETELEM Z URČITÉHO DŮVODU HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

9 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ STORNO OBJEDNÁVKY ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY OBJEDNATELEM Z URČITÉHO DŮVODU HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

10 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ KUPNÍ SMLOUVA OBOUSTRANNÉ STVRZENÍ SMLOUVY HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

11 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ FAKTURA SLOUŽÍ I JAKO DAŇOVÝ DOKLAD HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

12 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ DODACÍ LIST SOUPIS DODÁVANÉHO ZBOŽÍ, MŮŽE SLOUŽIT I JAKO PŘEJÍMACÍ PROTOKOL HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

13 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ PŘÍKAZ K ÚHRADĚ PLATEBNÍ ÚDAJE PRO BANKU HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

14 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ UPOMÍNKA ÚHRADY HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

15 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ URGENCE DODÁVKY HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

16 ČSN – VZORY DOKUMENTŮ REKLAMACE HAMISH2K. cs.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

17 Zadání úkolů AKCE VE FIRMĚ DOKUMENTY Úhrada za zboží 1.AOdmítnutí objednávky Chci znát cenu 2.BUpomínka úhrady Převod peněz 3.CUrgence objednávky Nezaplacená faktura 4.DPotvrzení objednávky Domluva s dodavatelem 5.EPříkaz k úhradě Špatně dodané zboží 6.FFaktura Firma nedodává zboží 7.GPoptávka Našel jsem lepší cenu 8.HKupní smlouva Dodavatel je připraven 9.IReklamace Dodávka nedorazila 10.JStorno objednávky 1. Přiřaďte DOKUMENTY k AKCÍM VE FIRMĚ?

18 Řešení úkolů AKCE VE FIRMĚ DOKUMENTY Úhrada za zboží 1.AOdmítnutí objednávky Chci znát cenu 2.BUpomínka úhrady Převod peněz 3.CUrgence objednávky Nezaplacená faktura 4.DPotvrzení objednávky Domluva s dodavatelem 5.EPříkaz k úhradě Špatně dodané zboží 6.FFaktura Firma nedodává zboží 7.GPotávka Našel jsem lepší cenu 8.HKupní smlouva Dodavatel je připraven 9.IReklamace Dodávka nedorazila 10.JStorno objednávky Správná odpověď: 1F, 2G, 3E, 4B, 5H, 6I, 7A, 8J, 9D, 10C 1. Přiřaďte DOKUMENTY k AKCÍM VE FIRMĚ?

19 Použité materiály: HADAČOVÁ, Hana a kol. Korespondence v obchodní praxi. Praha: Verlag Dashöfer, 1998, ISBN


Stáhnout ppt "Číslo projektu školy CZ.1.07/1.5.00/34.0963 Číslo a název šablony klíčové aktivity III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Číslo materiáluVY_32_INOVACE_ICT_I_S1_12."

Podobné prezentace


Reklamy Google