Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.1526 Název:VY_32_INOVACE_I.ICT2 Vytvořeno:3. 7.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.1526 Název:VY_32_INOVACE_I.ICT2 Vytvořeno:3. 7."— Transkript prezentace:

1 Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/ Název:VY_32_INOVACE_I.ICT2 Vytvořeno: Vzdělávací oblast:Informační a komunikační technologie Vzdělávací obor:Informační a komunikační technologie Tematický okruh:Hardware a software Určeno pro:5. ročník Anotace: Hardware II. Materiál obsahuje informace o externích zařízeních počítače a o jejich funkci. Na závěr jsou pro žáky připraveny otázky a pro kontrolu řešení. Inovace – využití ICT (interaktivní tabule). Metodický pokyn: Prezentace je určena pro žáky, kteří se začínají seznamovat s tímto okruhem. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jiří Benda.

2 vstupní zařízení PC výstupní zařízení PC

3 VSTUPNÍ ZAŘÍZENÍVÝSTUPNÍ ZAŘÍZENÍ  klávesnice  myš  skener  monitor  tiskárna  reproduktor předává data od uživatele do počítačepředává data z počítače uživateli

4 Klávesnice  umožňuje zadávat text a příkazy do počítače Myš  přenáší pohyb po podložce na plochu monitoru

5 Skener (scanner)  snímá obrázky a texty do počítače Webová kamera  přenáší aktuální obraz (snímky) do PC (na internet)

6 Videokamera  zachycuje obraz a zvuk, které lze přenést do PC Digitální fotoaparát  zaznamenává obraz, který lze nahrát do PC USB kabel paměťová karta

7 Monitor  zobrazuje textové a grafické informace CRT monitorLCD monitor

8 Tiskárna  tiskne texty, obrázky a fotografie na papír Inkoustová tiskárnaLaserová tiskárna

9 Reproduktor  převádí zvuk vytvořený zvukovou kartou Sluchátka  obdoba reproduktoru, která se dává na uši Pozn. Mikrofon je vstupní zařízení.

10 1. Jaký je rozdíl mezi vstupním a výstupním zařízením? 2. Uveď příklady vstupních zařízení. 3. Uveď příklady výstupních zařízení. 4. K čemu slouží klávesnice, myš, skener, digitální fotoaparát, monitor, tiskárna a reproduktor?

11 1. Vstupní zařízení předává data od uživatele do počítače. Výstupní zařízení předává data z počítače uživateli. 2. Vstupní zařízení – klávesnice, myš, skener, Výstupní zařízení – monitor, tiskárna, reproduktor, Klávesnice umožňuje zadávat text a příkazy do počítače.

12 4. Myš přenáší pohyb po podložce na plochu monitoru. Skener snímá obrázky a texty do počítače. Digitální fotoaparát zaznamenává obraz, který lze nahrát do PC. Monitor zobrazuje textové a grafické informace. Tiskárna tiskne texty, obrázky a fotografie na papír. Reproduktor převádí zvuk vytvořený zvukovou kartou.

13 Snímek číslo:Citace obrázků: 2 ILNANNY. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 3 (obličej) GERALD_G. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 3 (PC skříň) ANONYMOUS. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 4 (klávesnice) ILNANNY. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 4 (myš) LUNIK. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 5 (skener) NASTOS, Labros. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 5 (webová kamera) JAVIERKIOPO. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 6 (videokamera) EVILESTMARK. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 6 (USB kabel) GSAGRI04. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 6 (digitální fotoaparát) FLOMAR. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 6 (paměťová karta) WEBMICHL. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW:

14 Snímek číslo:Citace obrázků: 7 (CRT monitor) ANONYMOUS. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 7 (LCD monitor) SPACM. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 8 (inkoustová tiskárna) BAYIK, Hakan. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 8 (laserová tiskárna) NASTOS, Labros. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 9 (reproduktor) MONTES DE OCA, Joel. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 9 (sluchátka) KRAUSKOPF, Tom. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW:


Stáhnout ppt "Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.1526 Název:VY_32_INOVACE_I.ICT2 Vytvořeno:3. 7."

Podobné prezentace


Reklamy Google