Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

METODICKÝ LIST PRO ZŠ Pro zpracování vzdělávacích materiálů (VM)v rámci projektu EU peníze školám Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "METODICKÝ LIST PRO ZŠ Pro zpracování vzdělávacích materiálů (VM)v rámci projektu EU peníze školám Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt:"— Transkript prezentace:

1 METODICKÝ LIST PRO ZŠ Pro zpracování vzdělávacích materiálů (VM)v rámci projektu EU peníze školám Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt: Moderní výuka Registrační číslo: CZ.1.07/1.4.00/ Číslo DUM: VY_32_INOVACE_ Jméno autora: Mgr. Jana Matěnová Datum, období kdy byl vytvořen: 29. května 2013 Název práce: Neutralizace Předmět, pro který je VM určen: Chemie Ročník, pro který je VM určen: 8. ročník Časová dotace: 1 vyučovací hodina Vzdělávací oblast, tematický okruh, téma: Člověk a příroda, Chemie, 8. ročník Metodický list, anotace- výstižný popis způsobu použití VM ve výuce: žáci využívají prezentaci k získání informací o podstatě a využití neutralizace v běžném životě. Pro žáky je i jednodušší zápis. Pomůcky:

2 NEUTRALIZACE

3 Reaguje HYDROXID a KYSELINA, vzniká SŮL a VODA Chemie 8. ročník

4 Neutralizace roztoku hydroxidu sodného a kyseliny chlorovodíkové NaOH + HCl --> NaCl + H 2 O Chemie 8. ročník

5 P ODSTATA NEUTRALIZACE H + + OH -  H 2 O H 3 O+ + OH - -> 2H 2 O

6 V YUŽITÍ NEUTRALIZACE Bodnutí hmyzem (neutralizujeme kyselinou u bodnutí včelou, vosou nebo mýdlem u popálením kopřivou, bodnutím mravencem)

7 Pomáhá léčit žaludek (pálení žáhy při překyselení žaludku se léčí požíváním léků s hydroxidem)

8 ZDROJE Chemie 8. ročník


Stáhnout ppt "METODICKÝ LIST PRO ZŠ Pro zpracování vzdělávacích materiálů (VM)v rámci projektu EU peníze školám Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt:"

Podobné prezentace


Reklamy Google