Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

METODICKÝ LIST PRO ZŠ Pro zpracování vzdělávacích materiálů (VM)v rámci projektu EU peníze školám Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "METODICKÝ LIST PRO ZŠ Pro zpracování vzdělávacích materiálů (VM)v rámci projektu EU peníze školám Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt:"— Transkript prezentace:

1 METODICKÝ LIST PRO ZŠ Pro zpracování vzdělávacích materiálů (VM)v rámci projektu EU peníze školám Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt: Moderní výuka Registrační číslo: CZ.1.07/1.4.00/21.3192 Číslo DUM: VY_32_INOVACE_9.2.15 Jméno autora: Mgr. Lenka Koritenská Datum, období kdy byl vytvořen: 5. 11. 2013 Název práce: Cukrovka Předmět, pro který je VM určen: Přírodověda Ročník, pro který je VM určen: 4. ročník Časová dotace: 1 hod Vzdělávací oblast, tematický okruh, téma: Zdraví a hygiena – cukrovka Metodický list, anotace- výstižný popis způsobu použití VM ve výuce: Tento materiál slouží k výkladu a procvičení zásad první pomoci. Pomůcky:

2 CUKROVKA První pomoc

3 Co je to? Skupina onemocnění, která se projevují poruchou metabolismu cukrů. Rozlišují se dva základní typy: diabetes I. typu a diabetes II. typu. Cukrovka se léčí inzulinem.

4 Projevy cukrovky: hyperglykémie žízeň časté a vydatné močení hubnutí únava poruchy vědomí

5 První pomoc Inzulín Dieta Fyzická aktivita Cukr

6 Autor prohlašuje, že tento materiál je jeho prací, nebo je stažen uvedených zdrojů. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cubo id_sugar.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cubo id_sugar.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Inzul %C3%ADn.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Inzul %C3%ADn.jpg


Stáhnout ppt "METODICKÝ LIST PRO ZŠ Pro zpracování vzdělávacích materiálů (VM)v rámci projektu EU peníze školám Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt:"

Podobné prezentace


Reklamy Google