Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

GDF SUEZ prezentace pro AEM 23. května 2012. 1.Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu 2.Naše přítomnost na trzích s energiemi 3.Optimalizace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "GDF SUEZ prezentace pro AEM 23. května 2012. 1.Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu 2.Naše přítomnost na trzích s energiemi 3.Optimalizace."— Transkript prezentace:

1 GDF SUEZ prezentace pro AEM 23. května 2012

2 1.Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu 2.Naše přítomnost na trzích s energiemi 3.Optimalizace ceny plynu v průběhu odběru Agenda

3 Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu Brent 1st nearby 115,13 USD / bl 4th May 2012 Brent 1st nearby 107,54 USD / bl21st May 2012 ( - 6,5 %)

4 Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu Výroba LNG se zvýšila z 260 a 391 mld m3/r 2006-2010. Tento růst se až do roku 2014 zastavil. Hlavní rizikový činitel tohoto scénáře: asijská poptávka.

5 Naše přítomnost ma trzích s energiemi TOP 3 v plynu TTF, Zeerbruge, EEX, NBP, PEG... TOP 5 v elektřině Ročně zobchodujeme 1 000 TWh plynu 4 000 TWh ropných derivátů

6 Snižování ceny plynu v průběhu odběru Využijte pohyby ceny komodit ve svůj prospěch. 22 EUR/MWh 12 EUR/MWh 28 EUR/MWh Ceny komodit jsou vysoce pohyblivé viz „first cal TTF“ níže:

7 Snižování ceny plynu v průběhu odběru Využijte pohyby ceny komodit ve svůj prospěch. fixujte k ochraně před růstem tržní ceny Indexujte v očekávání poklesu trhu Tranformujte index v případě příležitosti na trhu Držte plovoucí cenu Sjednejte pevnou cenu Indexace a návrat opět k plovoucí ceně! Opět sjednejte pevnou cenu! Indexace a návrat opět k plovoucí ceně!

8 Snižování ceny plynu v průběhu odběru Fixace (z plovoucí na pevnou cenu) ze P = cst + a x index na P = pevná cena Referenční hodnota Vaší indexace klesla nebo předvídáte výrazný nárůst… …Zafixujte svou plovoucí cenu za účelem: realizace zisku: využijte korekce trhu, zejména jste-li přesvědčeni o nadcházejícím růstu trhu v blízké budoucnosti; zastavení ztrát: zafixujte cenu k ochraně před dalším růstem ceny vázané dle Vaší reference. Indexace (z pevné na proměnlivou cenu) ze P = pevná cena na P = cst + a x index Vaše cena je pevná a náklady energií jsou již určené. Udržte si možnost využít očekávaný pokles trhu prodejem swapu. Transformace (z plovoucí na jinou plovoucí cenu) ze P = cst1 + a x index A na P = cst2 + b x index B Vaše cena je indexována na referenční hodnotu A. Ovšem index B vykazuje větší potenciál k poklesu než index A… Změňte tedy svou vazbu ceny z indexu A na index B. Realizujte zisk Stop loss Indexujte Transformujte

9 Naše podpora Zasíláme doporučení Zasíláme podpůrné analýzy trhu Provedeme jednoduše transakce na telefonu a emailem

10 Děkuji za pozornost Těším se na vaše otázky


Stáhnout ppt "GDF SUEZ prezentace pro AEM 23. května 2012. 1.Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu 2.Naše přítomnost na trzích s energiemi 3.Optimalizace."

Podobné prezentace


Reklamy Google