Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

GDF SUEZ prezentace pro AEM 23. května 2012. 1.Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu 2.Naše přítomnost na trzích s energiemi 3.Optimalizace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "GDF SUEZ prezentace pro AEM 23. května 2012. 1.Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu 2.Naše přítomnost na trzích s energiemi 3.Optimalizace."— Transkript prezentace:

1 GDF SUEZ prezentace pro AEM 23. května 2012

2 1.Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu 2.Naše přítomnost na trzích s energiemi 3.Optimalizace ceny plynu v průběhu odběru Agenda

3 Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu Brent 1st nearby 115,13 USD / bl 4th May 2012 Brent 1st nearby 107,54 USD / bl21st May 2012 ( - 6,5 %)

4 Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu Výroba LNG se zvýšila z 260 a 391 mld m3/r Tento růst se až do roku 2014 zastavil. Hlavní rizikový činitel tohoto scénáře: asijská poptávka.

5 Naše přítomnost ma trzích s energiemi TOP 3 v plynu TTF, Zeerbruge, EEX, NBP, PEG... TOP 5 v elektřině Ročně zobchodujeme TWh plynu TWh ropných derivátů

6 Snižování ceny plynu v průběhu odběru Využijte pohyby ceny komodit ve svůj prospěch. 22 EUR/MWh 12 EUR/MWh 28 EUR/MWh Ceny komodit jsou vysoce pohyblivé viz „first cal TTF“ níže:

7 Snižování ceny plynu v průběhu odběru Využijte pohyby ceny komodit ve svůj prospěch. fixujte k ochraně před růstem tržní ceny Indexujte v očekávání poklesu trhu Tranformujte index v případě příležitosti na trhu Držte plovoucí cenu Sjednejte pevnou cenu Indexace a návrat opět k plovoucí ceně! Opět sjednejte pevnou cenu! Indexace a návrat opět k plovoucí ceně!

8 Snižování ceny plynu v průběhu odběru Fixace (z plovoucí na pevnou cenu) ze P = cst + a x index na P = pevná cena Referenční hodnota Vaší indexace klesla nebo předvídáte výrazný nárůst… …Zafixujte svou plovoucí cenu za účelem: realizace zisku: využijte korekce trhu, zejména jste-li přesvědčeni o nadcházejícím růstu trhu v blízké budoucnosti; zastavení ztrát: zafixujte cenu k ochraně před dalším růstem ceny vázané dle Vaší reference. Indexace (z pevné na proměnlivou cenu) ze P = pevná cena na P = cst + a x index Vaše cena je pevná a náklady energií jsou již určené. Udržte si možnost využít očekávaný pokles trhu prodejem swapu. Transformace (z plovoucí na jinou plovoucí cenu) ze P = cst1 + a x index A na P = cst2 + b x index B Vaše cena je indexována na referenční hodnotu A. Ovšem index B vykazuje větší potenciál k poklesu než index A… Změňte tedy svou vazbu ceny z indexu A na index B. Realizujte zisk Stop loss Indexujte Transformujte

9 Naše podpora Zasíláme doporučení Zasíláme podpůrné analýzy trhu Provedeme jednoduše transakce na telefonu a em

10 Děkuji za pozornost Těším se na vaše otázky


Stáhnout ppt "GDF SUEZ prezentace pro AEM 23. května 2012. 1.Každý vývoj energotrhů umožňuje optimalizaci ceny plynu 2.Naše přítomnost na trzích s energiemi 3.Optimalizace."

Podobné prezentace


Reklamy Google