Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

28.9.2016 Vyplatí se nám bankovní unie ? Jan Bureš, hlavní ekonom Era /CSOB.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "28.9.2016 Vyplatí se nám bankovní unie ? Jan Bureš, hlavní ekonom Era /CSOB."— Transkript prezentace:

1 28.9.2016 Vyplatí se nám bankovní unie ? Jan Bureš, hlavní ekonom Era /CSOB

2 Otázka na úvod, co je na grafu? V řadě ekonomik rostly úvěry rychleji než dostupné zdroje…

3 Eurozóna jako celek v pořádku, zvykla si ale na velké přeshraniční transfery kapitálu… €uro-krize a ČeskoJan Bureš l Výhled české ekonomiky l 3

4 Přeshraniční dluh některým ekonomikám přerostl přes hlavu €uro-krize a ČeskoJan Bureš l Výhled české ekonomiky l 4

5 Když došly levné peníze nastoupila ECB

6 A také záchranné fondy a MMF...

7 Proč se transfery vyplatí Německu.. €uro-krize a ČeskoJan Bureš l Výhled české ekonomiky l 7

8 Bankovní unie je krok k transferové nebo fiskální unii, kde je tedy problém? Bankovní unie neřeší riziko znovu-zavedení vlastní měny..

9 Kde je tedy problém? €uro-krize a ČeskoJan Bureš l Výhled české ekonomiky l 9 Bankovní unie neřeší problémy nesolventních zemí….

10 Kde je tedy problém? €uro-krize a ČeskoJan Bureš l Výhled české ekonomiky l 10 Řecký problém může dál vracet riziko rozpadu na stůl..

11 Kde je tedy problém? €uro-krize a ČeskoJan Bureš l Výhled české ekonomiky l 11 Velikost fondu na garanci vkladů….

12 Kde je tedy problém? €uro-krize a ČeskoJan Bureš l Výhled české ekonomiky l 12 Morální hazard a politická legitimita….co je nejlevnější a co správné řešení

13 28.9.2016 Děkuji za pozornost Jan Bureš +420 261 353 564, jabures@csob.cz@csob.cz www.postovnisporitelna.cz Infolinka 800 300 300 Era Poštovní spořitelna, skupina ČSOB Informace obsažené v tomto dokumentu poskytuje Československá obchodní banka, a.s. (dále jen „ČSOB“) v dobré víře a na základě pramenů, které považuje za správné, důvěryhodné a odpovídající skutečnosti. Přesto ani ČSOB ani žádný z jejích zaměstnanců či zmocněnců nepřebírá žádnou právní odpovědnost ani záruku vůči klientovi za jakoukoliv informaci, která je obsažena v tomto dokumentu a zároveň Československá obchodní banka, a.s. nečiní žádné prohlášení ohledně přesnosti a úplnosti těchto informací. Československá obchodní banka, a.s. také nepřebírá jakoukoliv odpovědnost za případnou ztrátu nebo škodu, kterou může klient utrpět. ČSOB jako aktivní účastník obchodování na finančních trzích upozorňuje adresáty tohoto dokumentu, že obchoduje s investičními nástroji ke kterým se vztahují informace obsažené v tomto dokumentu. Bez předchozího souhlasu Československé obchodní banky, a.s. nelze tento dokument ani jeho části kopírovat nebo dále šířit.


Stáhnout ppt "28.9.2016 Vyplatí se nám bankovní unie ? Jan Bureš, hlavní ekonom Era /CSOB."

Podobné prezentace


Reklamy Google