Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Voda Vypracoval: Martin Popelka Obor: Technické lyceum Třída: 2.L Předmět: Biologie Školní rok: 2015/16 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar Datum vypracování:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Voda Vypracoval: Martin Popelka Obor: Technické lyceum Třída: 2.L Předmět: Biologie Školní rok: 2015/16 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar Datum vypracování:"— Transkript prezentace:

1 Voda Vypracoval: Martin Popelka Obor: Technické lyceum Třída: 2.L Předmět: Biologie Školní rok: 2015/16 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar Datum vypracování:

2 Význam vody Voda je základní podmínkou života na Zemi, který v ní i vznikl. Jde o rozpouštědlo, ve kterém probíhají veškeré chemické děje v organismu. Lidské tělo obsahuje 70 % a rostliny až 90 % vody. Ztráta 20 % tělesné vody je smrtelná. Voda je nejdůležitější surovinou všech průmyslových odvětí. Základní podmínkou rostlinné a živočišné výroby. Přítomnost vodních ploch má v krajině vliv na klima i mikroklima. Hraje významnou roli v dopravě. Zdroj obživy.

3 Funkce vody Voda je nejen důležitou základní látkou, ale hraje klíčovou roli ve velmi jemně vyladěné rovnováze (vody) v těle. Podporuje vstřebávání živin, přenáší živiny k buňkám. Rozpouští a vylučuje nadbytečné produkty metabolismu. Zvlhčuje vzduch, který vdechujeme. Odpařováním při pocení pomáhá regulovat tělesnou teplotu. Umožňuje ohebnost kloubů. Vytváří pružný ochranný povlak kolem našich životně důležitých orgánů. Reguluje hladinu elektronů a protonů v buňkách. Chrání nás před kosmickým a jiným zářením. Současně uchovává záření.

4 Vlastnosti Voda se na zemi vyskytuje třech skupenství: Pevné – Led Kapalné – Voda Plynné – Vodní pára Teplota tání: 0°C Teplota varu: 100°C Hustota: 999,97 kg/m³

5 Zdroje https://cs.wikipedia.org/wiki/Voda


Stáhnout ppt "Voda Vypracoval: Martin Popelka Obor: Technické lyceum Třída: 2.L Předmět: Biologie Školní rok: 2015/16 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar Datum vypracování:"

Podobné prezentace


Reklamy Google