Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420, příspěvková organizace Název projektu:Učíme obrazem Šablona:III/2 Název výstupu:Hardware2 (EUPŠInf3),

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420, příspěvková organizace Název projektu:Učíme obrazem Šablona:III/2 Název výstupu:Hardware2 (EUPŠInf3),"— Transkript prezentace:

1 Základní škola Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420, příspěvková organizace Název projektu:Učíme obrazem Šablona:III/2 Název výstupu:Hardware2 (EUPŠInf3), Inf 8.r. Zpracoval:Mgr. Bouška Martin

2 Hardware 2 periferie počítače Cílem výstupu je, aby žáci získali přehled o zařízeních připojovaných k počítači a jejich funkci. DUM vytvořen

3 Počítačové periferie jsou zařízení, které rozšiřují možnosti počítače. Konkrétně slouží k zadávání dat do počítače nebo jejich výstupu.

4 Klávesnice Je určena k ovládání počítače a vkládání znaků.

5 Počítačová myš Je zařízení, které snímá informace o svém pohybu a odesílá je do počítače. To se obvykle projeví pohybem kurzoru na monitoru počítače. Myš má tlačítka a polohovací kolečko, kterými lze počítač ovládat.

6 scanner Je zařízení, které převádí texty nebo obrázky z „papírové“ podoby do podoby digitální, kterou lze zpracovat počítačem.

7 Mikrofon, webová kamera Mikrofon přeměňuje zvuk na elektrické signály. Webová kamera vytváří obrazové snímky, které ukládá do počítače nebo na internet.

8 Monitor, projektor Monitor nebo projektor je výstupní zařízení. Zobrazuje texty a jiné informace.

9 Tiskárna, plotr Přenáší data na papír nebo jiné médium. Tiskárna je určena k tisku textů, fotografií. Plotr slouží ke kreslení technických výkresů.

10 Reproduktor, sluchátka Jsou výstupní zařízení převádějící elektrické signály na zvuk.

11 Úkol Vyhledejte pomocí internetu další periferní zařízení a jejich funkci. Zapište do sešitu.

12 Použité zdroje cle&id=4718&catid=34&Itemid=70 technika/pocitace/prislusenstvi-pc/mys-ms-basic-optical- mouse pocitacu/tiskarny-a-plottery/laserove-tiskarny.php vybirame-projektor/ mutimedia/bose-reproduktory-k-pc/companion-2-series-ii keyboard-mouse-scanner


Stáhnout ppt "Základní škola Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420, příspěvková organizace Název projektu:Učíme obrazem Šablona:III/2 Název výstupu:Hardware2 (EUPŠInf3),"

Podobné prezentace


Reklamy Google