Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0565 Číslo materiáluVY_62_INOVACE_730_Hotovostní platební styk AutorIng. Renata Wagnerová Průřezové téma Člověk a svět.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0565 Číslo materiáluVY_62_INOVACE_730_Hotovostní platební styk AutorIng. Renata Wagnerová Průřezové téma Člověk a svět."— Transkript prezentace:

1 Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/ Číslo materiáluVY_62_INOVACE_730_Hotovostní platební styk AutorIng. Renata Wagnerová Průřezové téma Člověk a svět práce Informační a komunikační technologie PředmětEkonomika Ročník2. Datum tvorby Datum ověření Druh učebního materiáluPrezentace doplněná pracovním listem s příklady dokladů Anotace Prezentace obsahuje výklad hotovostního platebního styku a jeho formy realizace s příklady používaných dokladů a odkazy na doklady. Klíčová slovaPokladní složenka, pokladní doklad, poštovní poukázka Metodický pokyn Určeno k výkladu do hodiny a k praktickému procvičení učiva. Žáci samostatně vyplňují doklady platebního styku s dohledem vyučujícího. Pokud není uvedeno jinak, použitý materiál je z vlastních zdrojů autora 1 Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola Opava, příspěvková organizace

2

3  Hotovostní platební styk = příjem vkladu, výběr hotovosti  Je realizován: a) výběrem peněz z banky, b) vklady peněz na účet v bance, c) platby v hotovosti za dodání zboží, služeb, mzdy, nákupy, apod.

4  Jednotlivé příklady dokladů HPS: Pokladní složenka jpg Pokladní doklad – příjmový kopisy_formulare/prijmovy_pokladni_doklad_vzor.jpg content/uploads/2009/04/dokladprijmovy.jpg potreby/tiskopisy/pokladni-doklady.jpg

5  Jednotlivé příklady dokladů HPS: Pokladní doklad – výdajový kopisy_formulare/vydajovy_pokladni_doklad_vzor.jpg Poštovní poukázka – složenka sluzby/cr/pka7.gif kdyz/jak-platit/vzor-vyplneni-pk-a.jpg 4f a/ c.jpg

6 Samostatná práce pro žáky:  Procvičování a vyplňování jednotlivých dokladů HPS s dohledem vyučujícího.  Doklady zajistí vyučující (formuláře z banky, papírnictví, pošty apod.).


Stáhnout ppt "Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0565 Číslo materiáluVY_62_INOVACE_730_Hotovostní platební styk AutorIng. Renata Wagnerová Průřezové téma Člověk a svět."

Podobné prezentace


Reklamy Google