Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁZEV ŠKOLY:Základní škola T. G. Masaryka, Bojkovice, okres Uherské Hradiště AUTOR:Mgr. Diana Jančářová NÁZEV:Státy světa podle politického systému a politické.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁZEV ŠKOLY:Základní škola T. G. Masaryka, Bojkovice, okres Uherské Hradiště AUTOR:Mgr. Diana Jančářová NÁZEV:Státy světa podle politického systému a politické."— Transkript prezentace:

1 NÁZEV ŠKOLY:Základní škola T. G. Masaryka, Bojkovice, okres Uherské Hradiště AUTOR:Mgr. Diana Jančářová NÁZEV:Státy světa podle politického systému a politické moci TÉMATICKÝ CELEK:Společenské a hos. prostředí ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.4.00/

2 Státy světa podle politického systému a politické moci

3 Co je to republika a monarchie - už znáte! Jaký může být ještě politický systém ve státě? Co je to demokracie? Co je to diktatura? Existují takové státy i dnes?

4 Demokratický stát: Občané se mohou svobodně vyjadřovat své názory Svobodně volit Dodržovat zákony své země Mezi tyto země patří – USA, Kanada, Francie, Německo, Rusko, ČR, Slovensko, Polsko, Mongolsko, …. Demokratický stát:

5 Diktátorský stát: Politická moc v rukou jedné osoby Nemohou se svobodně projevovat Nezúčastní se voleb, jsou nuceni volit diktátora Kdo se vzepře, je potrestán!!! Státy s diktaturou – Irán, Kuba, Čína, Libye, Severní Korea, …

6 Fidel Castro RAUL CASTRO

7 KIM ČONG UN

8 Použitá literatura CHALUPA Petr – DEMEK Jaromír – RUX Jaromír. Zeměpis pro 8. a 9. ročník základní školy – Lidé žijí a hospodaří na Zemi. 1. vydání. Praha: SPN, s. ISBN CHALUPA Petr – DEMEK Jaromír – RUX Jaromír. Zeměpis pro 8. a 9. ročník základní školy – Lidé žijí a hospodaří na Zemi. 1. vydání. Praha: SPN, s. ISBN Capitolio_full.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8f/Capitolio_full.jpg/300px- Capitolio_full.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8f/Capitolio_full.jpg/300px- Capitolio_full.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8f/Capitolio_full.jpg/300px- Capitolio_full.jpg 01/clanek01251/upload/photo/large_SK3.jpghttp://www.turisimo.cz/assets/clanky/ /clanek01251/upload/photo/large_SK3.jpghttp://www.turisimo.cz/assets/clanky/ /clanek01251/upload/photo/large_SK3.jpghttp://www.turisimo.cz/assets/clanky/ /clanek01251/upload/photo/large_SK3.jpg XE3-R59PXCY7kkOw2RwssLwhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT1NmORKz4ED54K5vHXX2CiC0ctdr- XE3-R59PXCY7kkOw2RwssLwhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT1NmORKz4ED54K5vHXX2CiC0ctdr- XE3-R59PXCY7kkOw2RwssLwhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT1NmORKz4ED54K5vHXX2CiC0ctdr- XE3-R59PXCY7kkOw2RwssLw


Stáhnout ppt "NÁZEV ŠKOLY:Základní škola T. G. Masaryka, Bojkovice, okres Uherské Hradiště AUTOR:Mgr. Diana Jančářová NÁZEV:Státy světa podle politického systému a politické."

Podobné prezentace


Reklamy Google