Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název šablony: Inovace v HV 32/Hv21/20.3.2013 Zbíral Vzdělávací oblast: Umění a kultura Název výukového materiálu: Původní český muzikál Autor: Mgr. Petr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název šablony: Inovace v HV 32/Hv21/20.3.2013 Zbíral Vzdělávací oblast: Umění a kultura Název výukového materiálu: Původní český muzikál Autor: Mgr. Petr."— Transkript prezentace:

1 Název šablony: Inovace v HV 32/Hv21/ Zbíral Vzdělávací oblast: Umění a kultura Název výukového materiálu: Původní český muzikál Autor: Mgr. Petr Zbíral Předmět: Hudební výchova Třída: 7. Tématický okruh: Hudební nauka Téma: Sto dukátů za Juana Druh výukového materiálu: výkladová prezentace Použití ICT: interaktivní tabule Anotace: Seznámení žáků s historií původního českého muzikálu a s nejvýznamnějšími tvůrci tohoto hudebního žánru.

2 Původní český muzikál Sto dukátů za Juana

3 Původní český muzikál

4 Sto dukátů za Juana Autoři hudební skladatel: Zdeněk Petr (1919 – 1994) r

5 Sto dukátů za Juana Autoři libretista a textař: Vladimír Dvořák ( ) Sto dukátů za Juana Autoři libretista a textař: Vladimír Dvořák ( )

6 Sto dukátů za Juana původně rozhlasová hudební komedie z roku 1951 premiéra: na rozhlasové stanici Praha poté přenesena v různých úpravách na divadelní jeviště po celé zemi inscenována také v zahraničí (např. v Drážďanech) úspěšné písně: Dobrou noc (slowfox) (uk.)uk. Tak já nevím Píseň pro Kristýnku (habanera) (uk.)uk. = nejúspěšnější česká píseň v období (v té době prodaných výlisků) dočkala se i mnoha cover verzí u evr. gramof. firem

7 Píseň pro Kristýnku

8 Sto dukátů za Juana Použité zdroje: Odborná literatura a fotografie: Kotek,J.: Dějiny české populární hudby a zpěvu ( ) Academia, Praha 1998 Kol. autorů: Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby III, Editio Supraphon, Praha f B3gpsRbmE/mqdefault.jpg I c r


Stáhnout ppt "Název šablony: Inovace v HV 32/Hv21/20.3.2013 Zbíral Vzdělávací oblast: Umění a kultura Název výukového materiálu: Původní český muzikál Autor: Mgr. Petr."

Podobné prezentace


Reklamy Google