Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."— Transkript prezentace:

1 Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU - OP VK Číslo a název klíčové aktivity II/2 – Inovace a zkvalitnění výuky cizích jazyků na středních školách Autor Mgr. Radmila Vovková Číslo materiálu VY_22_INOVACE_ANJ_1S2U_VO_27_08 Název SOME, ANY, NO Druh učebního materiálu Prezentace PowerPoint Předmět Anglický jazyk Ročník 1.roč. SŠ, 2. roč. SOU Tématický celek Gramatika Anotace Výkladová prezentace na 20-25 minut seznamuje žáky s významem a použití SOME, ANY, NO ve větách. Prezentace obsahuje cvičení, na kterém si žáci procvičí danou látku. Součástí je klíč ke cvičením. Metodický pokyn Viz předposlední strana prezentace Klíčová slova Some, any, no Očekávaný výstup Žáci si osvojí používání SOME, ANY, NO ve větách kladných, záporných a v otázkách. Získané znalosti si procvičí na cvičení v závěru prezentace. Datum vytvoření 27.8.2013

2 SOME ANY NO

3 SOME, ANY, NO Používají se před: -podstatným jménem počitatelným v množném čísle – some chairs, any friends, no children - podstatným jménem nepočitatelným – some coffee, any tea, no money - užívají se ve významu - nějaký, jakýkoliv, žádný, několik …atd. nebo plní funkci neurčitého členu POZOR! a chair - some chairs a friend - any friends some money

4 Kladná oznamovací věta SOME - SOME - několik, trochu, nějaký, některý some I´ve got some work this evening. some They made some mistakes. some some I read a newspaper, wrote some letters and listen to some music. ANY ANY – jakýkoliv, kterýkoliv, veškerý any Come and see me any time you want. Any What tea do you want? – Any tea. any You can catch any of these buses.

5 Záporná věta ANY ANY – žádný - sloveso je v záporu en´tany I haven´t got any money. n´tany He hasn´t got any friends. NO - NO - žádný - sloveso je kladné no I have got no money. no He has got no friends.

6 Tázací věta SOME – SOME – nějaký - v otázce, na kterou očekáváme kladnou odpověď some Would you like some coffee? – Yes, please. some Can I have some soup, please? ANY – ANY – nějaký - ptáme se na existenci, jestli vůbec něco je any Have we got any tea? – No, we haven´t. any Is there any ice in the fridge?

7 Choose the best option. 1.Do you want a/ some / any sandwich? 2.She has got a / no / any time for her hobbies. 3.I need to do a / some / any work this evening. 4.Do you know a / some / any good dentist near here? 5.Are there a / some / any good denti sts in Winterby? 6.No, we haven´t got any / some / no rolls. 7.There´s any / some / no toilet here. 8.I´m thirsty. Can I have a / some / any water, please?

8 Key: 1.Do you want a sandwich? 2.She has got no time for her hobbies. 3.I need to do some work this evening. 4.Do you know a good dentist near here? 5.Are there any good denti sts in Winterby? 6.No, we haven´t got any rolls. 7.There´s no toilet here. 8.I´m thirsty. Can I have some water, please

9 Metodické pokyny k materiálu: 1) tento digitální učební materiál je zaměřen na osvojení si učiva týkajícího se použití „some, any, no“ a následné procvičení tohoto tématu 2) na prvních stranách se žáci seznámí s použitím těchto slov v kladných a záporných větách a v otázkách; dále je si připomenou použití neurčitého členu 3) další část je zaměřena na procvičení osvojeného učiva 4) metodické pokyny jsou uvedeny u cvičení 5) cvičení lze využít v papírové podobě nebo s nimi lze pracovat skupinově na interaktivní tabuli

10 Zdroj : vlastní tvorba autora Murphy, Raymond. Essential Grammar in Use. Cambridge University Press, 1994. ISBN 0-521-35770-5. s. 140,141. Peters, Sarah. Gráf, Tomáš. Time to Talk 1. Polyglot, spol. s r.o., Praha, 2001. ISBN 80-86195-12-0. s. 60, 166.


Stáhnout ppt "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."

Podobné prezentace


Reklamy Google