Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lucie Příhodová Tereza Smudková

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lucie Příhodová Tereza Smudková"— Transkript prezentace:

1 Lucie Příhodová Tereza Smudková
SRDÍČKOVÝ DEN 11.9. – Lucie Příhodová Tereza Smudková

2 Fakta: GVH vybralo: 25 654,50 Kč Peníze putovaly na:
FN Motol, VFN a 1.LF UK, Nemocnice Písek dětské odd., Nemocnice Břeclav dětské odd., Nemocnice Třinec dětské odd., Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o. dětské oddělení, Nemocnice Prostějov dětská JIP, Psychiatrická léčebna Opava dětské oddělení Celkově za rok 2006 vybráno: Kč

3 Historie občanského sdružení:
Občanské sdružení Život dětem bylo založeno s cílem pomoci těžce nemocným dětem, které onemocněly závažnou a bohužel smrtelnou nemocí - leukémií. V počátku své činnosti věnovalo největší pozornost projektu vybudování nové transplantační jednotky kostní dřeně pro děti nemocné leukémií ve FN Motol a současně získávalo finanční prostředky pro transplantační jednotku původní, která byla v provozu až do otevření transplantační jednotky nové. Také pomáhalo dalším dětským zařízením v naší republice, mezi které patří dětské domovy, stacionáře pro handicapované děti, ústavy sociální péče, dětská oddělení nemocnic, školy střední a základní, které byly zasaženy srpnovými povodněmi. Pomohli částkou převyšující Kč. Snaží se také pomáhat nejen zdravotnickým zařízením, ale také nemocným dětem přímo. Přispívají na zakoupení vozíčků, rehabilitačních pomůcek, počítačů.

4 Jak pomoci: Dárcovská SMS: DMS ZIVOTDETEM na číslo: 87777
Přispět bankovním převodem na číslo sbírkového účtu - Česká spořitelna, a.s., Praha 4 Číslo účtu: /0800 Zakoupením magnetky v hodnotě 25 Kč

5 Motivy magnetek

6 Anketa: Ptaly jsme se 5 lidí, co si o těchto akcích myslí a jestli přispívají? Ne, nepřispívám, protože nevěřím, že peníze dorazí kam je slibováno! Ano, přispívám, ale jen na určité akce, o kterých slyším např. v televizi a tedy doufám, že se nejedná o podfuk. Ano, proč taky ne.Těch pár korun mě nezabije. Zásadně ne, kolikrát se mi stalo, že sem věnovala peníze a pak sem zjistila, že taková akce vůbec neexistuje. Přispívám jen když dostanu usvědčující potvrzení. Koukám taky na vzhled prodávajících atd.

7 Výsledky ankety podle nás:
Většina lidí je ochotná přispět na podobné akce, ale čím dál tím častěji se shání po potvrzení.Jsou totiž ovlivněni častými podvody, o kterých slyší v televizi. Na druhou stranu jsou lidé, kteří když vás vidí, přechází na druhý chodník, aby nemuseli nic platit.

8 Naše názory na Srdíčkový den:
Lucka: Rozdávání magnetek byla zajímavá zkušenost, měla sem radost z každé prodané magnetky. I když mě někdy docela zarazilo s jakým odporem nás někteří lidé odmítli. Terka: Když jsme ráno vyrážely prodávat magnetky, myslela sem si, že to bude hračka. Ale po prvních neúspěších, sem změnila názor.Nejvíc mě ale mrzelo, když nás lidé odbývali, někteří dokonce neslušně.Chápu, že nejde věřit všem, ale 25 korun zas není tak moc.

9 Internetová stránka a adresa občanského sdružení:
OBČANSKÉ SDRUŽENÍ ŽIVOT DĚTEM Kanceláře: Lindnerova 998/ Praha 8 - Libeň tel.: fax.:


Stáhnout ppt "Lucie Příhodová Tereza Smudková"

Podobné prezentace


Reklamy Google