Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Průmysl a zemědělství Ameriky

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Průmysl a zemědělství Ameriky"— Transkript prezentace:

1 Průmysl a zemědělství Ameriky
Autorem materiálu, není-li uvedeno jinak, je Bc. Jana Kloučková

2 Anotace: Materiál obsahuje prezentaci se základními informacemi průmyslu a zemědělství Ameriky. Dále obsahuje kontrolní otázky pro žáky. Autor: Bc. Jana Kloučková Datum vytvoření: Září 2013 Jazyk: Čeština Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Obor: Zeměpis Tematický okruh: Regiony světa Učivo: Průmysl a zemědělství Ameriky Očekávaný výstup: Porovnává a přiměřeně hodnotí polohu, rozlohu, přírodní, kulturní, společenské, politické a hospodářské poměry, zvláštnosti a podobnosti, potenciál a bariéry jednotlivých světadílů, oceánů, vybraných makroregionů světa a vybraných států. Speciální vzdělávací potřeby: Školní atlas světa Klíčová slova: plantážnictví, primitivní zemědělství Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák II. stupně – 7. ročník Stupeň a typ vzdělávání: Základní vzdělání – druhý stupeň Typická věková skupina: 12 – 14 let

3 ZEMĚDĚLSTVÍ Primitivní: Plantážnictví:
Slouží pro obživu rodiny nebo pro drobný prodej. Oblast Amazonie. Kaučuk, maniok, palma olejná. Plantážnictví: Zaměření na jednu plodinu, která se vyváží. Brazilské kávové plantáže.

4 ZEMĚDĚLSTVÍ Obilnářství: Chov dobytka: Příměstské:
Především v prériích. Kanada, USA. Chov dobytka: Nížiny, záliv La Plata. Příměstské: Intenzivnější, v okolí měst. Chov prasat a drůbeže. Kalifornie, východní pobřeží USA.

5 PRŮMYSL Nerostné suroviny: Paliva, kovy – USA
Těžba ropy – okolí Mexického zálivu, Texas, Kalifornie, Aljaška, Venezuela, Brazílie, Ekvádor. Uhlí – Appalače. Měď – Chile. Olovo, zlato, zinek – Argentina.

6 PRŮMYSL Energetika: Strojírenství:
Jaderné elektrárny – Mississippi, přílivové elektrárny – Hawai, tepelné – Velká jezera. Strojírenství: Výroba letadel (Seattle), automobilů (Detroit), počítačů. Spotřební elektronika, lodě.

7 OTÁZKY 1) Vyjmenuj a popiš jednotlivé typy zemědělství, které najdeme v Americe. 2) Jaké nerostné suroviny se v Americe těží a kde? 3) V jaké oblasti se nachází přílivové elektrárny?

8 Použité zdroje: Vypracovala, pokud není uvedeno jinak, Bc. Jana Kloučková V Obříství, září 2013


Stáhnout ppt "Průmysl a zemědělství Ameriky"

Podobné prezentace


Reklamy Google