Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."— Transkript prezentace:

1 Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná střední škola, Rakovník, Na Jirkově 2309, 269 01 Rakovník Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.1092 Název DUM : VY_42_INOVACE_MAT_01_19 PředmětMATEMATIKA Tematický okruhPLANIMETRIE Klíčová slova:středový a obvodový úhel, oblouková míra Autor RNDr. Milena Knappová Rok vytvoření 2013Ročník učňovské obory, nástavbové studium Anotace: Materiál slouží k opakování učiva i při samostatné přípravě studentů na maturitní zkoušku. Metodický pokyn: Materiál slouží k opakování dané problematiky a k samostatné přípravě k maturitní zkoušce. Cílová skupina: studenti střední školy, 15 a více let.

2 Úhly v kružnici, Thaletova věta RNDr. Milena Knappová Planimetrie, úhly v kružnici

3 Obsah: Středový úhel, obvodový úhel Obvod a obsah kruhové výseče Délka oblouku kružnice příslušného k danému středovému úhlu Radiány, úhlové stupně – převody Konec Pro pokračování zvolte téma.

4 Středový úhel, obvodový úhel: obsah Dva body na kružnici určují oblouk. Koncové body oblouku a střed tvoří středový úhel příslušný k tomuto oblouku. Koncové body oblouku a libovolný bod na kružnici tvoří vrcholový úhel příslušný k tomuto oblouku.

5 Délka oblouku kružnice příslušného k danému středovému úhlu: obsah Radián je středový úhel, který přísluší oblouku délky 1 na jednotkové kružnici.

6 Radiány, úhlové stupně – převody: obsah Je-li úhel  zadán ve stupních, jeho velikost v radiánech se značí arc .

7 Obvod a obsah kruhové výseče : obsah Kde  je úhel vyjádřený ve stupních.

8 Použité materiály: KUBEŠOVÁ, Naděžda a Eva CIBULKOVÁ. Matematika: přehled středoškolského učiva. 2. vyd. Třebíč: Petra Velanová, 2006, 239 s. Maturita (Petra Velanová). ISBN 978-808-6873-053. Materiál je určen pro bezplatné používání při výuce a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Obrazový materiál je vytvořen v programech Cabri II Plus, Inkscape a GIMP.


Stáhnout ppt "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."

Podobné prezentace


Reklamy Google