Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."— Transkript prezentace:

1 Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná střední škola, Rakovník, Na Jirkově 2309, 269 01 Rakovník Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.1092 Název DUM : VY_42_INOVACE_MAT_01_11 PředmětMATEMATIKA Tematický okruhPLANIMETRIE Klíčová slova:čtyřúhelník, kosoúhlý rovnoběžník, kosodélník, kosočtverec Autor RNDr. Milena Knappová Rok vytvoření 2013Ročník učňovské obory, nástavbové studium Anotace: Materiál slouží k opakování učiva i při samostatné přípravě studentů na maturitní zkoušku. Metodický pokyn: Materiál slouží k opakování dané problematiky a k samostatné přípravě k maturitní zkoušce. Cílová skupina: studenti střední školy, 15 a více let.

2 Kosoúhlé rovnoběžníky RNDr. Milena Knappová Planimetrie, čtyřúhelníky

3 Obsah: Kosoúhlý rovnoběžník rovnostranný – kosočtverec Kosoúhlý rovnoběžník různostranný – kosodélník Slovní úlohy – obvod a obsah Konec Pro pokračování zvolte téma.

4 Kosoúhlý rovnoběžník rovnostranný – kosočtverec: obsah Kosočtverec má všechny strany stejně dlouhé, po dvojicích rovnoběžné, ale ne kolmé. Jeho úhlopříčky se navzájem půlí, jsou na sebe kolmé, ale nejsou stejně dlouhé.

5 Kosoúhlý rovnoběžník různostranný – kosodélník: obsah Kosodélník má protilehlé strany stejně dlouhé a rovnoběžné, ale žádné dvě nejsou kolmé. Jeho úhlopříčky se navzájem půlí, ale nejsou stejně dlouhé, ani navzájem kolmé.

6 Slovní úloha – obvod a obsah: obsah Úhlopříčky kosočtverce jsou dlouhé 6 m a 8 m. Jaký je obvod a obsah tohoto kosočtverce? Protože se úhlopříčky navzájem půlí a jsou vzájemně kolmé, lze délku strany spočítat Pythagorovou větou. Obvod kosočtverce je 20 metrů a obsah 24 metrů čtverečních.

7 Použité materiály: KUBEŠOVÁ, Naděžda a Eva CIBULKOVÁ. Matematika: přehled středoškolského učiva. 2. vyd. Třebíč: Petra Velanová, 2006, 239 s. Maturita (Petra Velanová). ISBN 978-808-6873-053. Materiál je určen pro bezplatné používání při výuce a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Obrazový materiál je vytvořen v programech Cabri II Plus, Inkscape a GIMP.


Stáhnout ppt "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."

Podobné prezentace


Reklamy Google