Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Narodil se roku 1890 v Malých Svatoňovicích. Jeho otec byl lékař a jeho matka sbírala lidový folk l or.Měl bratra Josefa a sestru Helenu. Vystudoval gymnázium.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Narodil se roku 1890 v Malých Svatoňovicích. Jeho otec byl lékař a jeho matka sbírala lidový folk l or.Měl bratra Josefa a sestru Helenu. Vystudoval gymnázium."— Transkript prezentace:

1 Narodil se roku 1890 v Malých Svatoňovicích. Jeho otec byl lékař a jeho matka sbírala lidový folk l or.Měl bratra Josefa a sestru Helenu. Vystudoval gymnázium v Hradci Králové, ale pak přešel do Brna. Poté studoval Filozofickou fakultu na Univerzitě Karlově v Praze. Byl navržen na Nobelovu cenu, ale zemřel dříve, než ji mohl převzít.

2 Působil jako vychovatel, později přešel k novinařině, působil jako redaktor. V roce 1921 – 1923 byl režisérem Vinohradského divadla.

3 1) Zneužití vědy a techniky -R.U.R.-poprvé použito slovo robot -Krakatit-nebezpečná třaskavina -2) nebezpečí fašismu a války -Válka s Mloky-mloci hubí lidstvo -Matka-aktivně bojuje proti zlu -3) drobná próza -Povídky z jedné a z druhé kapsy -4) knihy pro děti -Devatero pohádek -5) knihy s bratrem Josefem -Ze života hmyzu -Krakonošova zahrada

4 - Rád fotografoval, hezky kreslil, ilustroval svou knížku Dášeňka čili život štěněte. - Rád pracoval na zahrádce, miloval zvířata. -Měl hrozně rád cestování.

5 Zemřel 25. prosince roku 1938 v Praze.


Stáhnout ppt "Narodil se roku 1890 v Malých Svatoňovicích. Jeho otec byl lékař a jeho matka sbírala lidový folk l or.Měl bratra Josefa a sestru Helenu. Vystudoval gymnázium."

Podobné prezentace


Reklamy Google